Blues Alive 2020 - Šumperk

Blues Alive 2020 - Šumperk

Adresa:

Šumperk, Fialova 3

Termín: 12.11.2020 (čtvrtek) 14.11.2020

12lis - 14lis celý den

Žánr: festivalyblues hudba koncerty


Pětadvacátý jubilejní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive proběhne letos v obvyklém rozsahu v Šumperku od 12. do 14. listopadu. Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams, kytarista a zpěvák z Chicaga, někdejší člen doprovodné kapely Muddyho Waterse John Primer, funkový, jazzový a rhythm & bluesový saxofonista Pee Wee Ellis se svojí formací nebo slavný pianista a varhaník Bruce Katz s kapelou a harmonikářem Gilesem Robsonem.

K dalším zahraničním hostům patří americký kytarista Bernard Allison, rakouský bluesový písničkář Hans Theessink, fenomenální maďarský harmonikář Mátyás Pribojszki s big bandem nebo jako objevy americký bluesový písničkář Jontavious Willis a chicagský kytarista a zpěvák Corey Dennison. Z České republiky a Slovenska zahrají například Luboš Andršt Blues Band s Peterem Lipou, November 2nd, Band of Heysek, Charlie Slavík Revue feat. Steve Walsh nebo Marek Hlavica.

Blues Alive je největší mezinárodní festival svého žánru ve střední Evropě. Za 25 let své existence se propracoval k pozici světově uznávané přehlídky, respektované i v kolébce bluesové hudby, Spojených státech amerických. 

O akci jsme již napsali...

Hudební kluby - Šumperk Akce v obci Šumperk

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Blues Alive 2020 -...

Wellness penzion U JirsákaŠumperk (1 636 metrů)

Wellness Hotel DianaVelké Losiny (8.5 km)

Villa AurelieVelké Losiny (8.6 km)