Promítání: Na sever od slunce

Promítání: Na sever od slunce

Termín: 4.12.2017
Vstupné:

zdarma

4prosinec pondělí 17:00

Žánr: festivaldokument


Chcete se dozvědět více o důležitých tématech, které hýbou světem? Vždy první pondělí v měsíci promítáme v knihovně dokumentární film z filmového festivalu Jeden svět!

Tentokrát jsme vybrali snímek NA SEVER OD SLUNCE / I. Wegge, J. Nyseth Ranum, 2012, Norsko, 46 min./ Film postihuje zejména téma ekologie, zodpovědná spotřeba a životní styl.

...Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Na pláži chtějí zůstat, dokud neposbírají alespoň tunu toho, co sem dennodenně přináší moře ze vzdálených míst. Svůj životní styl odpovědných surfařů dotahují k dokonalosti i tím, že se živí levným prošlým jídlem a jejich dodávka jezdí na přepálený olej. Fantastické záběry přírody, dobrodružného surfování za polární noci i „běžného“ pobývání na pláži spojuje čirá radost ze života mimo civilizaci. Hrdinové filmu si však zároveň musí zajistit základní podmínky k přežití...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Frenštát pod Radhoštěm Akce v obci Frenštát pod Radhoštěm

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Promítání: Na sever...

Hotel U lip Frenštát pod Radhoštěm (4.2 km)

Penzion Lašská chalupa Kunčice pod Ondřejníkem (5.5 km)