Royal Moscow Ballet: Labutí jezero

Royal Moscow Ballet: Labutí jezero

Adresa:

Ostrava, Ruská 293

Termín: 2.11.2017

2listopad čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akcetaneční


Praha a Ostrava budou v prosinci svědkem špičkového baletního představení v podání předního světového souboru Royal Moscow Ballet. Na hudbu Petra Iljiče Čajkovského zatančí přední ruští baletní umělci tradiční choreografii, vyprávějící příběh o zakleté princezně Odettě a statečném princi Siegfriedovi.

Soubor Royal Moscow Ballet patří mezi nejprestižnější baletní soubory Ruska, které je považováno za kolébku baletního umění. Celý soubor sídlí v ruském hlavním městě Moskvě a mezi jeho členy patří jen ti pečlivě vybraní tanečníci z celé země. Soubor sklízí úspěchy na všech kontinentech a právem patří mezi nejvytíženější soubory světa.

Do České republiky přijede soubor z velkého turné po Spojených státech amerických, kam na podzim tohoto roku vyráží. V Čechách se soubor představí s Labutím jezerem, které patří mezi nejznámější a nejčastěji inscenované baletní představení vůbec. Na hudbu Petra Iljiče Čajkovského se tento balet tančí již od roku 1877, kdy měl premiéru. Praha a Ostrava může očekávat romantický příběh lásky a zrady i brilantní baletní výkony klasické ruské baletní školy.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Royal Moscow Ballet:...

Clarion Congress Hotel Ostrava Ostrava (531 metrů)

Hotel Zámek Zábřeh Ostrava Jih - Zábřeh (889 metrů)