Degustace vín z Vinařství Ambrož

Degustace vín z Vinařství Ambrož

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 1.11.2017
Vstupné:

0

1listopad středa 18:00

Žánr: ostatní akcegastro


Vinařství Ambrož je malé vinařství z obce Lužice u Hodonína. Navazuje na několik generací vinařů. Kromě výroby vína provozuje již deset let vinný sklep v Ostravě-Koblově, který slouží veřejnosti i firmám za účelem pořádání akcí, firemních večírků, svateb a rodinných oslav. Přijměte pozvání na řízenou degustaci deseti přívlastkových vín z ročníků 2015 a 2016. Degustací vás provede Ing. Jiří Ambrož.

Na akce je nutná rezervace za poplatek. „Vinařství má v naší rodině dlouholetou tradici sahající až do roku 1890. Mí předkové hospodařili na vinicích ve viniční trati Puclejty v Němčičkách. Pak se rodina přestěhovala do Lužic. V roce 1991 po navrácení části zemědělských pozemků založili moji prarodiče František a Miluška Kopřivovi malou zemědělskou firmu Framiko, která se zabývala pěstováním a prodejem ovoce, zeleniny a zejména výrobou vína. Po náhlém úmrtí dědečka Františka Kopřivy nebylo možné firmu dále intenzivně rozvíjet.

Pěstování zemědělských plodin bylo utlumeno pouze na potřeby rodiny. Vinařství fungovalo jako koníček a vedlejší zdroj příjmů. Po studiu vinařství na Střední vinařské škole ve Valticích a na Zahradnické fakultě v Lednici na Moravě jsem se rozhodl pokračovat v rodinné tradici. V roce 2005 jsem založil vlastní vinařství ve sklepě po prarodičích v Lužicích a v červenci roku 2006 byla zahájena stavba nového vinného sklepa a provozních prostor v Ostravě-Koblově, jež byla ukončena v červnu 2007. Tradiční vinný sklep v Ostravě slouží zejména pro gastronomické a enologické účely.“ 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Degustace vín z...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)