Závěrečné ohlédnutí za Svatováclavským hudebním festivalem

Závěrečné ohlédnutí za Svatováclavským hudebním festivalem

Adresa:

Ostrava

Termín: 27.9.2017

27září středa 17:00

Žánr: ostatní akceseminářsoutěžbeseda


Beseda s dirigentem Paolem Gattem a sopranistkou Veronikou Holbovou o přípravě a realizaci koncertu Ostrava Youth Orchestra, který zazní v rámci 14. ročníku festivalu dne 26. 9. v 18 hodin v Ostravě-Mariánských horách v kostele Panny Marie Královny.

Konání celého festivalu pak zhodnotí jeho ředitel Igor Františák. Paolo Gatto se narodil v italském Bergamu, po studiích hry na klavír a kompozice získal velkou praxi jako maestro sostituto a asistent dirigenta v nejvýznamnějších operních domech Itálie, kde spolupracoval s nejlepšími pěvci. Dále pak absolvoval sérii mezinárodních dirigentských mistrovských kurzů.

Mezi velké úspěchy zajisté patří provedení Verdiho Requiem a Beethovenovy 9. symfonie ve slavné Sala Verdi v Miláně. Od roku 1993 se jeho aktivity rozšířily také o bohatou spolupráci s českými orchestry a především českými operními domy.

Je zakladatelem mezinárodního komorního festivalu Notes d’Argonne a již 15 let uměleckým ředitelem mezinárodního hudebního festivalu Les Rencontres de Louvergny ve Francii.

Veronika Holbová studovala klasický operní zpěv u sopranistky MgA. Evy Dřízgové-Jirušové na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě, poté na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě, kde dále pokračuje ve studiu. V roce 2012 získala 2. místo na Mezinárodní pěvecké soutěži Imricha Godina IUVENTUS CANTI a na podzim roku 2012 získala 3. místo na soutěži Concorso internazionale „Musica sacra“ v Římě.

V roce 2013 se stali s ansámblem absolutními vítězi v instrumentálně-vokální kategorii pěvecké soutěže Stonavská Barborka. V roce 2015 vyhrála první místo v kategorii OPERA ŽENY na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Igor Františák vystudoval na ostravské konzervatoři hru na klarinet, a to ve třídě doc. Valtra Vítka, u něhož pokračoval na umělecko-pedagogické katedře Ostravské univerzity. V roce 2001 získal vládní stipendium na Norwegian Academy of Music, kde pracoval pod vedením prof. Hanse Christiana Braeina.

Své hudební vzdělání si obohatil na mezinárodních interpretačních kurzech a seminářích pod vedením významných pedagogů. Jako sólista vystupoval s Janáčkovou filharmonií, Slovenským komorním orchestrem Bohdana Warchala, Kurpfälzisches Kammerorchester Mannheim, Czech Virtuosi ad. Igor Františák je také oficiálním hráčem Buffet Crampon a americké firmy D’Addario Woodwinds, na jejíž plátky „Reserve Classic“ hraje.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Závěrečné...

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (1 916 metrů)

Clarion Congress Hotel Ostrava Ostrava (2.1 km)