XIII. Festival dřeva v Ostravě

XIII. Festival dřeva v Ostravě

Adresa:

Ostrava, Hradní 1

Termín: 23.9.2017
Vstupné:

Zdarma

23září sobota 11:00

Žánr: festivalypro dětislavnostijarmark


Na Slezskoostravském hradě v Ostravě se 23.9. 2017 uskuteční XIII. ročník Festivalu dřeva a finále soutěže dřevorubců STIHL TIMBERSPORTS SERIES o titul mistra České republiky 2017.

Vůbec poprvé budou v Ostravě na Festivalu dřeva k vidění ostré závody - souboj nejlepších sportovních dřevorubců ČR, včetně vicemistra světa Martina Komárka, o titul STIHL® TIMBERSPORTS® CZECH SERIES 2017.

Soutěží se v šesti disciplínách: Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop a Hot Saw. Na Festivalu dřeva, který se uskuteční na Slezskoostravském hradě a v jeho okolí, bude čekat návštěvníky, kromě finálového závodů dřevorubců, také velmi bohatý program pro celou rodinu.

Starodávný jarmark, zvěřinové hody, poprocková legendární skupina Turbo, cimbálovka Kubalovci a folklorbeatová skupina Docuku. Akci doprovodí i dřevosochaři, kteří na akci vytvoří sochy a plastiky a historická řemesla: výrobci dřevěných hraček, keramiky a suchých vazeb, košíkáři, dráteníci a prezentace zahradní a lesní techniky.

Pro děti budou připraveny zábavné atrakce, soutěže, tvořivá dílnička, naučná a poznávací expozice Lesů ČR, LS Ostrava „CESTA DO LESA“ a lesní pedagogika Vojenských lesů a statků ČR „UČÍME SE O LESE“.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce XIII. Festival dřeva v...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (966 metrů)

Hotel Garni Ostrava (1 013 metrů)