Šest žen Jindřicha VIII.

Šest žen Jindřicha VIII.

Adresa:

Ostrava, 28. října 49/23

Termín: 12.5.2017
Vstupné:

80 – 120

12květen pátek 19:30

Žánr: divadloDrama


V době, kdy i v Praze vznikla inscenace, která realizuje retro inscenaci legendárního Divadla Semafor, rozhodlo se pro obdobnou inscenaci také nově vznikající Komorní hudební divadlo Ostrava.

Velký impuls pro inscenování této hry znamenala režijní úprava Zdeňka Boubelíka, určená pro posluchače ostravské konzervatoře, kteří ji s úspěchem hráli v první polovině devadesátých let minulého století na scéně bývalého ostravského Divadla loutek, působícího v prostorech, kde se dnes rozkládá jistá bankovní instituce.

Inscenace pak padla do oka přerovskému muzikálovému divadelnímu souboru Dostavník, tvůrcům profesionálního Slováckého divadla v Uherském Hradišti, a pak se rozlétla i na další scény, amatérské i profesionální. Výklad inscenace byl nejrůznější, její obsazení rovněž, postavy buď postupně přibývaly, nebo byly škrtány. Měnilo se i využití písniček, avšak nikdy nesáhli tvůrci jinam, než po písničkové tvorbě Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra a z dnešního hlediska je téměř neuvěřitelné, pod kolika hity šedesátých let v podání nejrůznějších interpretů je tato tvůrčí dvojice podepsána.

Inscenace se však vrací k prvopočátkům své existence, kdy jsou ženské role příležitostí k jevištní proměně jejich interpretky, a čtenář deníku není rušen dopsanými mužskými postavami. A tak je inscenace možná návratem k prvopočátkům jevištního života tohoto nestárnoucího textu, který se na rozdíl od mnoha jiných dobových oblíbených komunálních satir vyhnul reakcím na dobu svého vzniku a stal se doslova nadčasovým a realizovatelným v každé době a v každém politickém systému.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

5říjen pátek 20:00

6říjen sobota 17:00

21říjen neděle 13:30

17září pondělí 20:00

Partička

, Mikulášská 911/21 Divadlo

Ubytování v okolí akce Šest žen Jindřicha...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (331 metrů)

Hotel Brioni Ostrava (519 metrů)