Festival brazilského filmu Kino Brasil (Ostrava)

Festival brazilského filmu Kino Brasil (Ostrava)

Adresa:

Ostrava, Kostelní 2572/3

Termín: 12.11.2016
Vstupné:

100

12listopad sobota 17:00

Žánr: festivalprojekce


KINO BRASIL – HLEDÁME NOVOU TVÁŘ BRAZILSKÉHO FILMU Již tuto sobotu 12. listopadu 2016 budou mít Ostravané příležitost poprvé shlédnout výběr ze současné brazilské kinematografie. Do Ostravy totiž přichází festival Kino Brasil! Ten o víkendu v pražském Biu Oko představil na desítku filmů – od hraných filmů přes dokumenty až po animované filmy.

A teď to nejlepší přináší i do ostravského Minikina. Motem festivalu se stalo hledání nové tváře brazilského filmu. Tou se letos jednoznačně stala herečka Sonia Braga spolu s režisérem jménem Kléber Mendonça Filho, které spojuje snímek Aquarius (Kléber Mendonça Filho, 2016 – Minikino, 12. 11. od 19:30). Když Kleber Mendonça Filho uvedl před třemi lety svůj celovečerní debut Zvuky od sousedů, způsobil ve filmovém světě nevídaný poprask, jenž všem připomněl, že brazilský film žije a tepe rytmem současné kinematografie.

Jeho teprve druhý film Aquarius se tak stal očekávanou událostí světového filmu a jeho účast v hlavní soutěži v Cannes režisérovo postavení jenom dokládá. Film vypráví o zarputilé šedesátníci Claře (v podání Sonii Bragy), jež jako poslední nájemnice žije v tradičním dvoupodlažním bytě u pláží v Recife. Jednoho dne ji navštíví projektanti stavební firmy s tím, že by měli o dům a jeho pozemky zájem. Clara se však svého domova vzdát nehodlá a filmoví tvůrci tak postupně roztáčí nerovný souboj mezi zarputilou majitelkou a stavebnickým molochem. Snímek není šablonovitou oslavou občanského aktivismu, ale spíše psychologickým dramatem, kdy věci, vzpomínky a místa se stávají součástí naší identity.

Přičemž na pozadí rozpadu nás samotných se tak hroutí i tradiční identita města, z nějž se stává dravé moře mrakodrapů, které již není pro staré. “To víš, že zvědavost zabije mnohem víc lidí, než odvaha? Tak drž hubu,” zazní v útrobách náklaďáku, jenž se nemotorně řítí brazilským venkovem. Osobitá komedie Big Jato (Cláudio Assis, 2016 – Minikino, 12. 11. od 17:00) vypráví o dospívání patnáctiletého Francisca, který musí volit mezi tvrdou dřinou na fekálním náklaďáku a podmanivou krásou poezie, na niž balí holky jeho liberální strýček.

Cláudio Assis v tomto filmu mísí zemitou realitu netradičního povolání se snílkovskou komedií, která vypráví příběh mládí, dobrodružství a prvních lásek. Více informací o festivalu naleznete na internetových stránkách: www.kinobrasil.cz https://www.facebook.com/kinobrasil

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

17prosinec neděle 18:30

KineDok: Konec světa

, Masarykova třída 1000 Film

Ubytování v okolí akce Festival brazilského...

Hotel Šipka Štramberk (172 metrů)

Penzion Pod Bílou horou Kopřivnice (1 762 metrů)