Encyklopedie letadel Lukáše Musila

Encyklopedie letadel Lukáše Musila

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 23.11.2016
Vstupné:

0

23listopad středa 16:00

Žánr: ostatní akcebesedaautogramiádaknihy


Středa 23. listopadu v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Beseda a autogramiáda publicisty Lukáše Musila, pro nějž je letecká doprava nejen koníčkem, ale i povoláním. Zajímali jste se ale někdy, jakým letounem letíte na dovolenou nebo služební cestu? Jste zvědaví, v jakých strojích létali naši rodiče a prarodiče?

Pokud ano, právě pro vás je určená kniha Encyklopedie dopravních letadel, která mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost. Autor navštíví DŮM KNIHY KNIHCENTRUM ve středu 23. listopadu od 16.00. Encyklopedie dopravních letadel Mnozí z nás již někdy letěli dopravním letadlem. Zatímco v minulosti bylo létání považováno za mimořádnou událost, dnes je běžnou součástí našich životů.

Letenky do evropských destinací jsou mnohdy levnější, než jízdenky na vlak nebo autobus. Zajímali jste se ale někdy, jakým letounem letíte na dovolenou nebo služební cestu? Jste zvědaví, v jakých strojích létali naši rodiče a prarodiče? Pokud ano, právě pro vás je určena Encyklopedie dopravních letadel, která mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost. Najdete v ní nejen všechna "slavná" letadla jako např. Douglas DC-3, Antonov An-225 Mrija, BAC/Aerospatiale Concorde, Boeing 747 nebo Airbus 380, ale také mnohé další, často téměř zapomenuté typy. V abecedním pořadí se nám postupně představí 174 dopravních letadel. Dozvíme se jejich historii, seznámíme se s jejich technickými parametry, překvapí nás mnoho zajímavostí, které se běžně neuvádějí.

Kniha je bohatě ilustrována často unikátními fotografiemi. Lukáš Musil je publicistou, pro nějž je letecká doprava nejen koníčkem, ale i povoláním. Zabývá se odbavením leteckého nákladu tzv. carga. Vystřídal různé pozice ve společnostech Menzies Aviation a Air France-KLM Cargo, dnes pracuje pro společnost R-BAG. Od roku 1999 provozuje internetové stránky zabývající se dopravními letadly www.czechairliners.net.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Encyklopedie letadel...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)