Nejvzdálenější kampus České republiky – Pavel Ševčík

Nejvzdálenější kampus České republiky – Pavel Ševčík

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 3.10.2016
Vstupné:

0

3říjen pondělí 17:00

Žánr: ostatní akcesetkání hody zdarmaknihy


Pondělí 3. října v 17.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Prof. MUDr. Pavel Ševčík,CSc., přednosta KARIM FN Ostrava a proděkan LF Ostravské univerzity, měl tu čest být v antarktické letní sezóně v lednu a únoru 2011 prvním lékařem na stanici brněnské Masarykovy univerzity J.G. Mendela na ostrově James Ross v Antarktidě.

Zážitky z prvního setkání s nejodlehlejším kontinentem (15 tisíc km vzdálený svět, znamenitě vybudovaná stanice, velcí savci, na sebe odkázaný tým) byly nezapomenutelné. Přijďte si poslechnout jeho vyprávění a nenechte si ujít výstavu fotek, které během svého pobytu nashromáždil. V pondělí 3. října od 17.00 zahajujeme touto akcí doprovodný program 14. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu. Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. je přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava a proděkan LF Ostravské univerzity. Ve volném čase se věnuje cestování, zejména do nejrůznějších horských oblastí. Navštívil zhruba 50 zemí, je zatím stále jedním z mála Čechů, kteří stanuli na všech světadílech. Pětkrát putoval himálajskou horskou soustavou, z toho 2x v nepálském Himálaji, 1x v Ladaku a 2x v Karakoramu.

Nejvýše vystoupil před 11 lety - na vrchol Muztagh Ata 7532 m v čínské části Pamíru. Ze všech cest pořizuje fotografie, je mj. autorem 15 fotografických kalendářů a několika fotografických výstav. Má za sebou řadu cestovatelských přednášek, zejména v Brně, v Ostravě pak tradičně na lednové lékařské konferenci, která v posledních letech nese název Colours of Sepsis. Během měsíce října se zúčastněte slosování o vstupenky do Národního divadla moravskoslezského. Po celý měsíc říjen bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce KNIŽNÍ HODY - 5. KNIHA ZDARMA.

Akce platí do 31. 10. 2016. Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

Ubytování v okolí akce Nejvzdálenější...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)