Nela Rywiková napsala příběh z ostravské periferie

Nela Rywiková napsala příběh z ostravské periferie

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 21.9.2016
Vstupné:

0

21září středa 16:00

Žánr: ostatní akcezdarmaknihy


Středa 21. září v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Nela Rywiková se narodila, žije a pracuje v Ostravě. A v Ostravě se odehrávají její knihy – Dům číslo 6, který vyšel v Hostu v roce 2013, a Děti hněvu, které vyšly letos v létě. Proč ji Ostrava tak uchvátila a čím se při tvorbě inspiruje? Navštivte Dům knihy KNIHCENTRUM.cz ve středu 21. září a setkejte se s autorkou osobně.

Děti hněvu je druhá detektivní kniha ostravské spisovatelky. Příběh s detektivní zápletkou zavádí čtenáře do neutěšeného prostředí ostravské periferie, kde je nalezeno tělo zavražděného muže. Ačkoli první stopy policejního vyšetřování vedou téměř neomylně k místnímu podivínovi, vyšetřovatelé začínají postupně rozkrývat složitě spletenou síť mezi lidmi ze zcela odlišných společenských vrstev.

Nela Rywiková pochází z Ostravy, po studiu konzervátorství a restaurátorství na brněnské Vyšší odborné škole uměleckých řemesel se usadila v Brně. Pět let pracovala jako restaurátorka a konzervátorka v Ústavu archeologické památkové péče, působila také jako pedagožka na Vyšší odborné škole uměleckých řemesel a produkční ve vydavatelství. V současné době žije a pracuje v Ostravě. Děti hněvu jsou její druhou knihou, prvotina Dům číslo 6 vyšla v nakladatelství Host v roce 2013.

Během měsíce září se zúčastněte slosování o vstupenky do Národního divadla moravskoslezského. Po celý měsíc září bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce KNIHOBRANÍ - 5. KNIHA ZDARMA. Akce platí do 30. 9. 2016. Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

14prosinec čtvrtek 19:00

24listopad pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Nela Rywiková napsala...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)