A4: Držitel Grammy Joseph Moog

A4: Držitel Grammy Joseph Moog

Adresa:

Ostrava, 28. října 124

Termín: 20.4.2017
Vstupné:

od 170

20duben pátek 19:00

Žánr: koncertypopfilm


Program:

György Ligeti: Atmosphères
Anton Rubinstein: Koncert pro klavír a orchestr č. 4 op. 70
Modest Musorgskij: Obrázky z výstavy (arr. Maurice Ravel)

Účinkují:

Joseph Moog – klavír
Janáčkova filharmonie Ostrava
Yordan Kamdzhalov – dirigent

Režisér Stanley Kubrick se v roce 1968 rozhodl zahodit již hotovou hudbu k filmu 2001: Vesmírná Odyssea a sestavil si soundtrack z již hotových děl různých skladatelů. Sáhl také po Ligetiho Atmosphères. Ve filmu zazní celé – doprovázejí sekvenci letu k Jupiteru. Kubrick však poněkud opomenul Ligetiho požádat o svolení k použití a celý případ měl dlouhou a nepříjemnou soudní dohru. Z vesmírných dálav nás vrátí Anton Rubinstein a jeho Klavírní koncert č. 4. 

“Rusové mě nazývají Němcem, Němci mě nazývají Rusem, Židé mě nazývají křesťanem, křesťané Židem. Klavíristé mě nazývají skladatelem, skladatelé mě nazývají klavíristou. Klasicistní skladatelé mě nazývají futuristou a futuristi mě označují za klasicistního umělce. Můj závěr je ten, že jsem jen ubohý jednotlivec”, prohlásil o sobě s jistou dávkou ironie autor. Janáčkova filharmonie uvede dílo poprvé ve své historii a k sólovému nástroji usedne skutečný mistr, čerstvý majitel ceny Grammy 2016 v kategorii Classical Instrumental Solo. 

A na závěr se s Musorgským vydáme na výstavu známých “hudebních” obrazů, kterým byly vzorem výtvarná díla skladatelova přítele Viktora Hartmana.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce A4: Držitel Grammy...

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (566 metrů)

Hotel Trio Ostrava (905 metrů)