A4: Držitel Grammy Joseph Moog

Program:

György Ligeti: Atmosphères
Anton Rubinstein: Koncert pro klavír a orchestr č. 4 op. 70
Modest Musorgskij: Obrázky z výstavy (arr. Maurice Ravel)

Účinkují:

Joseph Moog – klavír
Janáčkova filharmonie Ostrava
Yordan Kamdzhalov – dirigent

Režisér Stanley Kubrick se v roce 1968 rozhodl zahodit již hotovou hudbu k filmu 2001: Vesmírná Odyssea a sestavil si soundtrack z již hotových děl různých skladatelů. Sáhl také po Ligetiho Atmosphères. Ve filmu zazní celé – doprovázejí sekvenci letu k Jupiteru. Kubrick však poněkud opomenul Ligetiho požádat o svolení k použití a celý případ měl dlouhou a nepříjemnou soudní dohru. Z vesmírných dálav nás vrátí Anton Rubinstein a jeho Klavírní koncert č. 4. 

“Rusové mě nazývají Němcem, Němci mě nazývají Rusem, Židé mě nazývají křesťanem, křesťané Židem. Klavíristé mě nazývají skladatelem, skladatelé mě nazývají klavíristou. Klasicistní skladatelé mě nazývají futuristou a futuristi mě označují za klasicistního umělce. Můj závěr je ten, že jsem jen ubohý jednotlivec”, prohlásil o sobě s jistou dávkou ironie autor. Janáčkova filharmonie uvede dílo poprvé ve své historii a k sólovému nástroji usedne skutečný mistr, čerstvý majitel ceny Grammy 2016 v kategorii Classical Instrumental Solo. 

A na závěr se s Musorgským vydáme na výstavu známých “hudebních” obrazů, kterým byly vzorem výtvarná díla skladatelova přítele Viktora Hartmana.

Další termíny akce

20.4.2017 19:00 (čtvrtek) Přidat do kalendáře
21.4.2017 19:00 (pátek) Přidat do kalendáře

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce A4: Držitel Grammy Joseph Moog

Clarion Congress Hotel Ostrava   Ostrava

Hotel Maria   Ostrava

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.