K4: Zimní cesta Jana Martiníka

K4: Zimní cesta Jana Martiníka

Adresa:

Ostrava, 28. října 124

Termín: 1.3.2017
Vstupné:

od 150

1březen středa 19:00

Žánr: koncertysoutěž


Program:

Franz Schubert – Zimní cesta

Účinkují:

Jan Martiník – zpěv
David Mareček – klavír

Jeden z nejslavnějších písňových cyklů vůbec, který se sotva někdy oposlouchá. Cyklus vznikl ve dvou částech. V únoru 1827 složil Schubert dvanáct písní podle prvního vydání básnického cyklu W. Müllera Wanderlieder z roku 1823. Počátkem března pozval přátele, aby jim písně představil, ale sám na schůzku nepřišel. Cyklus byl pak uveden později.

Když se Schubertovi dostalo do rukou vydání Müllerovy sbírky z roku 1824, zjistil, že básník doplnil dalších dvanáct básní. Schubert koncem roku 1827 začal pracovat na jejich zhudebnění. Cyklus byl původně napsán pro tenor a klavír. Na tomto koncertě zazní v transkripci pro bas v provedení Jana Martiníka, ostravského rodáka, sólisty Staatsoper Unter den Linden v Berlíně a pěvce s mimořádným citem pro písňový repertoár.

To prokázal mj. na počátku roku 2016, kdy tento finalista soutěže Plácida Dominga Operalia (2007) a vítěz soutěže v britském Cardiffu (2009) na slavnostním koncertě ke 120. výročí založení České filharmonie přednesl Dvořákovy Biblické písně. A s Českou filharmonií souvisí jistým způsobem i tento koncert, neboť od manažerské práce si k umění odskočil její ředitel David Mareček.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce K4: Zimní cesta Jana...

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (566 metrů)

Hotel Trio Ostrava (905 metrů)