K3: Camerata Janáček

K3: Camerata Janáček

Adresa:

Ostrava, 28. října 124

Termín: 6.2.2017
Vstupné:

od 150

6únor pondělí 19:00

Žánr: koncerty


Program:

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 10 h moll
Franz Schubert: Sonáta a moll „Arpeggione“ pro violu a smyčce (instrumentace Mark Steinberg)
Dmitrij Šostakovič: Preludium a Fuga č. 25 (instrumentace Josef Staněk)
Sergej Prokofjev: Prchavé vidiny op. 22 č. 1-15 (instrumentace Rudolf Barshai)
Iša Krejčí: Malá (přídavková) suita

Účinkují:

Gil Sharon – viola
Camerata Janáček
Pavel Doležal – umělecký vedoucí

Cameratu Janáček tvoří 13 předních hráčů JFO. Na tomto koncertě vystoupí společně s houslistou Gilem Sharonem, rytířem řádu Orange Nassau, který obdržel z rukou královny Beatrix za vynikající zásluhy ve světě komorní hudby. “S Gilem jsme se seznámili prostřednictvím mého kamaráda – významného českého houslisty (ostravského rodáka) Petra Macečka, se kterým jsme v roce 2006 podnikli první turné Cameraty do Belgie a Nizozemí.

V rámci tohoto turné jsme hráli v úžasném komorním sále Maastrichtské konzervatoře a s Petrem Macečkem tehdy hrál Bachův dvojkoncert d moll právě umělecký vedoucí Amati Ensemble Maastricht Gil Sharon. Od té doby vždy, když hrajeme v Beneluxu, máme i koncert v onom nádherném sále a vždy se Gilem Sharonem. Na nedávném koncertu v Maastrichtu jsme si s Sharonem zahráli opravdovou lahůdku – Schubertovu sonátu „Arpeggione“. A opravdu houslista Sharon tentokrát vzal do ruky violu a s moudrostí jeho věku vlastní přednesl tuto nádhernou hudbu. Vzdělaný posluchač si teď asi řekne, vždyť je to sonáta pro arpeggione a klavír…

Hráli jsme ji samozřejmě v instrumentaci pro violu a smyčce, kterou velmi citlivě vypracoval izraelský houslista Mark Steinberg. V Ostravě ještě „Arpeggione“ v takovéto podobě nezazněla, zvolili jsme si ji tedy za základ našeho koncertu,” vysvětluje Pavel Doležal proč bude houslista Sharon bude během koncertu hrát i na violu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce K3: Camerata Janáček

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (566 metrů)

Hotel Trio Ostrava (905 metrů)