K1: Smetanovo trio

K1: Smetanovo trio

Adresa:

Ostrava, 28. října 124

Termín: 24.10.2016
Vstupné:

od 150

24říjen pondělí 19:00

Žánr: koncertypop


Program:

Ludwig van Beethoven: Klavírní trio č. 2 Es dur op. 70
Dmitrij Šostakovič: Klavírní trio č. 1 op. 8
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Klavírní trio d moll op. 49

Účinkují:

Jitka Čechová – klavír
Jiří Vodička – housle
Jan Páleníček – violoncello

Dmitrij Šostakovič své 1. klavírní trio napsal v 17 letech, proto zde nacházíme ještě vlivy Čajkovského, ale také Skrjabina či Glazunova. Jeho osobitý styl se teprve rodí. Romantická skladba je melodicky tklivá, ale místy i rozverná a naléhavá. Za „mistrovské trio současnosti“ označil prý kdysi Robert Schumann Mendelssohnovo Trio d moll (poprvé bylo uvedeno v Lipsku v roce 1840 s autorem u piana).

Soudil dokonce, že je to dílo „takové, jakými byla svého času Beethovenova tria…“, což můžete sami porovnat, neboť jedno z Beethovenových klavírních trií program zahájí. Skladby uslyšíte v podání jednoho z nejrenomovanějších českých komorních souborů, jehož členem je od roku 2012 ostravský rodák, vynikající houslista  a dnes již i koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička.

Odborná kritika oceňuje „výjimečné sólistické kvality a brilantní techniku, dynamičnost hry, perfektnost souhry….” atd., mluví dokonce o „krevní spřízněnosti tří umělců…“ V poslední době se představilo v Německu,  USA, Brazílii, Francii, Anglii, Švýcarsku, Itálii a Egyptě, Mexiku, Kanadě, Jižní Koreji nebo Číně.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce K1: Smetanovo trio

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (566 metrů)

Hotel Trio Ostrava (905 metrů)