Dřevěné Pustevny - řezbářské sympozium s programem pro děti

Dřevěné Pustevny - řezbářské sympozium s programem pro děti

Adresa:

Trojanovice, 475

Termín: 27.5.2016 29.5.2016
Vstupné:

ZDARMA

27kvě - 29kvě celý den

Žánr: ostatní akcepro dětisoutěž


Dovolte nám, abychom Vás pozvali na druhý ročník sympozia Dřevěné Pustevny. Tématem letošního řezání jsou zvířata, které žijí v okolí Pusteven a které pro Vás vybrali odborníci z CHKO Beskydy. Po skončení sympozia je pro Vás umístíme na 2 km dlouhou naučnou stezku, která bude začínat i končit v Běžeckém areálu Pustevny, kde bude celá akce probíhat.

A stejně jako loňské lavičky bude stezka volně přístupná. Bude na Vás čekat 8 špičkových řezbářů nejen z České republiky, které vybral náš odborný garant Honza Paďour spolu se svými kolegy z Echo carving týmu. Řezbáři se budou věnovat tvorbě od čtvrtku do neděle. V pátek odpoledne bychom Vám rádi představili první hotové sochy.

V sobotu Vás pak pět řezbářů překvapí svou rychlostí a během hodinového Speed-Carvingu, který v našich končinách uvidíte poprvé, vyřežou kompletní sochy. Poté Vám dáme možnost pobavit se u dražby právě vytvořených soch. A aby byla dražba opravdu dostupná všem, vyvolávací cena začíná na 100 Kč. Ostatní řezbáři budou po dobu celou dobu programu tvořit další sochy.

Spoustu času jsme také věnovali přípravě tématického programu pro děti, na které čeká po celý den hromada zábavných her a soutěží. Vrcholem programu bude odpolední Beskydský pětiboj pro děti a částečně i pro rodiče. A ani během dopoledne se nebudou nudit. Kromě tréninku na odpoledne si třeba můžou zkusit Hod kovaným bazalem nebo skládání Obřích zápalek. A pro jistotu nebude chybět ani nafukovací hrad. Detailní program najdete níže.

Celým dnem nás provede zkušený moderátor a stylová lašská a valašská muzika. K jídlu Vám nabídneme chutnou kuchyni, místní speciality a samozřejmě i domácí frgály. Pivo hořké jako křen si můžete dát ve stanu pro 150 osob, který Vás ochrání jak před sluncem, tak před deštěm a ze kterého budete mít přímý výhled na řezbáře i děti.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

14prosinec čtvrtek 19:00

24listopad pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Dřevěné Pustevny -...

Hotel U lip Frenštát pod Radhoštěm (1 150 metrů)

Penzion Lašská chalupa Kunčice pod Ondřejníkem (4.5 km)