Josef Dvořák čte dětem Maxipsa Fíka

Josef Dvořák čte dětem Maxipsa Fíka

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 18.5.2016
Vstupné:

0

18květen středa 16:00

Žánr: ostatní akcepro dětikabaretzdarmaknihy


středa 18. května v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Máte rádi Maxipsa Fíka a králíky z klobouku? V knihkupectví KNIHCENTRUM.cz proběhne čtení dětem s hercem Josefem Dvořákem. Podpořte myšlenku organizace Celé Česko čte dětem a těšte se na veselé příhody večerníčkových postaviček ve středu 18. května v 16.00.

Příhody Maxipsa Fíka Holčička Ája dostala od rodičů malinké roztomilé štěňátko. Dali mu jméno Rek, jenomže Ája neuměla vyslovit R a začala mu říkat Fek, z čehož pak vzniklo definitivní pojmenování pejska – Fík. Štěňátko rostlo a rostlo, až se z něho vyklubal obří „maxipes“ Fík. Bob a Bobek jedou na hory V nové knize najdete sedm zbrusu nových barevných komiksových příběhu a spoustu zábavných rébusů a doplňovaček.

Josef Dvořák začínal v ochotnickém divadle v Kadani, odkud se dostal do ústeckého Kladivadla, kde slavil první úspěchy. V roce 1972 vstoupil do pražského Semaforu, kde patřil v letech 1972 - 1990 k předním členům souboru. Už v Semaforu se kolem výrazného komika formovala skupina herců, z nichž v roce 1990 vznikla Divadelní společnost Josefa Dvořáka. Divadelní společnost Josefa Dvořáka má za dobu svého působení na kontě stovky představení na mnoha místech naší vlasti.

K divadelní práci Josefa Dvořáka patří dále desítky rozličných (nejen komediálních) rolí ve filmu a v televizi, komentátorské výkony na obrazovce a výrazná tvůrčí práce pro děti (také na gramofonových deskách a kazetách); ať už v kabaretech či večerníčcích, z nichž Maxipes Fík či Králíci z klobouku patří k nejoblíbenějším. Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině.

Více naleznete na www.celeceskoctedetem.cz. Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas! Všechny akce jsou ZDARMA.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

14prosinec čtvrtek 19:00

24listopad pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Josef Dvořák čte...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)