Jakub Vágner

Jakub Vágner

Termín: 6.6.2016
Vstupné:

350

6červen pondělí 17:00

Žánr: ostatní akcePřednášky


Přednáška dobrodruha, extrémního cestovatele a rybáře nejen sladkovodními giganty.

V rámci Jakubovi přednášky uvidíte zajímavé fotky a videa z expedic, poznáte, co je to extrémní rybaření, poznáte různé kouty světa, uslyšíte neuvěřitelné zážitky.

Jakub Vágner je celosvětově známý rybář oceněný mnoha cenami a držitel mnoha rybářských rekordů. Jakub cestuje za rybami a dobrodružstvím do všech koutů světa. Jeho expedice většinou směřují do odlehlých a málo probádaných oblastí naší planety.

Je tvůrcem televizního seriálu S Jakubem na rybách. Roku 2010 začal spolupracovat s televizní stanicí National Geographic Channel a natáčel šestidílný seriál Fish Warrior, ve kterém mapoval největší sladkovodní ryby světa. Roku 2011 začal pracovat na novém televizním seriálu Rybí legendy Jakuba Vágnera. Tyto dobrodružné dokumenty byly vysílány v hlavním vysílacím čase na ČT1, kde můžete vidět i Rybí svět Jakuba Vágnera a S Jakubem v přírodě. Zaměřuje se na svůj dlouholetý projekt Sladkovodní giganti, který mapuje více než dvě desítky největších sladkovodních ryb naší planety. Jedná se o sladkovodní ryby s váhou nad 100 kilogramů a délkou nad 2 metry. Jakub Vágner je držitelem několika světových rekordů. Jeho největší sladkovodní rybou je prozatím Arapaima Gigass váhou 154 kilogramů a délkou 307 centimetrů.

Má rád přírodu, a tak si předsevzal, že přiblíží široké veřejnosti život těchto vyhubením ohrožených druhů. Chce obří ryby najít a ukázat lidem jejich sílu i krásu dřív, než bude pozdě. Pro nás je Jakub Vágner borec, který šel za svým snem. Což dokazuje, že pokud něco chceme, tak se celý vesmír spojí a pokud pro to něco uděláme, tak toho dosáhneme. To chceme, aby naše děti věděly. A je pro nás inspirující se s takovými lidmi potkávat.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

14prosinec čtvrtek 19:00

24listopad pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Jakub Vágner

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (1 777 metrů)

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (1 780 metrů)