Diplomový koncert Aleny Mecové

Diplomový koncert Aleny Mecové

Adresa:

Opava, Janská 7

Termín: 17.3.2023

17březen pátek 18:00

Žánr: koncerty


_vystoupení opavské kytaristky

Studenti na vysokých školách s hudebním zaměření zpravidla ukončují studium, kromě jiného, také koncertem. Není tomu jinak ani v případě Aleny Mecové, která si pro svůj diplomový koncert vybrala kulturně-umělecký prostor Kupe. Těšit se můžete na mladou ženu s kytarou, která rozezní struny převážně hudbou z 20. století. Ve své diplomové práci se věnuje historii ženského elementu v kytarové literatuře, a proto na koncertě uslyšíte vybrané kusy skladatelek, s jejichž tvorbou se můžete setkat velice výjimečně. Nenechte si tedy ujít jedinečný koncert klasické kytary. 

Alena Mecová, narozena v roce 1992 v Opavě, navštěvovala hru na kytaru na Základní umělecké škole Václava Kálika ve třídě paní učitelky Jarmily Bystroňové. V kytarovém i hudebním vývoji jí značně pomohl tatínek Petr, dědeček Jiří a bratr Jiří, kteří jsou hudebními profesionály. A v neposlední řadě také maminka, která na malou Alenku dohlížela při cvičení. Absolvovala Církevní konzervatoř Opava pod vedením MgA. Ondřeje Gilliga. Zúčastnila se různých festivalů a mistrovských kurzů pod vedením kytaristů: P. Steidla, P. Saidla, M. Dylla, M. Nosala. Bakalářské studium absolvovala na Vysoké škole múzických umení v Bratislavě u prof. Jozefa Zsapky a pokračuje ve studiu navazujícího magisterského programu. Působí jako pedagožka hry na kytaru na Základní umělecké škole v Háj ve Slezsku.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Diplomový koncert Aleny...

Zámek ZábřehOstrava (27.5 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (38.7 km)

STING ApartmentsHavířov (40.1 km)