Drazí soudruzi (promítání pro seniory)

Drazí soudruzi (promítání pro seniory)

Adresa:

Opava, Janská 7

Termín: 8.2.2022
Vstupné:

80,-

8únor úterý 16:00

Žánr: filmdrama historický


Film zachycuje masakr dělníků ve městě Novočerkassk v roce 1962, který divák sleduje očima oddané členky strany. Snímek obdržel zvláštní cenu poroty na benátském filmovém festivalu. Před projekcí pro diváky sleva na baru.

Rusko, 2020, 120‘, mládeži přístupný

Podrobnější popis:

Provinční město na jihu SSSR, 1962. Lyudmila, oddaná úřednice komunistické strany a idealistická veteránka z druhé světové války, je metlou všeho, co vnímá jako protisovětský sentiment. Spolu s dalšími místními úředníky strany je zaskočena stávkou v místní továrně, které se účastní její vlastní dcera. Vzhledem k tomu, že se situace rychle vymkla kontrole, začala Lyudmila zoufale pátrat po své dceři tváří v tvář zákazům vycházení, hromadnému zatýkání a bezohledným pokusům úřadů zakrýt státní násilí. Její kdysi nezpochybnitelná víra ve stranickou linii je otřesena jejím rostoucím povědomím o lidských ztrátách, které tříští její povědomí o světu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Opava Akce v obci Opava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Drazí soudruzi...

Zámek ZábřehOstrava (27.5 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (38.7 km)

STING ApartmentsHavířov (40.1 km)