Jeseníky: Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti

Jeseníky: Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti

Adresa:

Opava, Janská 7

Termín: 22.1.2022
Vstupné:

dobrovolné

22leden sobota 17:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Přednáška o více než ročním putování po Jeseníkách, ze kterého vznikla i knižní publikace / přednáší režisér, fotograf, a scénarista Ivan Fíla

 

Podrobnější popis:

Jeseníky: Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti je nová fotoesejistická kniha Ivana Fíly. Během svého více než ročního putování po Jeseníkách zaznamenal nevšední příběhy a osudy místních obyvatel. „Byl to úžasný zážitek. Ušel jsem přes tisíc kilometrů a udělal jsem přes 5 tisíc fotografií. Mluvil jsem s více než 400 lidmi,“ popisuje autor Ivan Fíla.

Kniha obsahuje 40 příběhů a přes 160 černobílých fotografií, které ale podle Fíly nejsou pouhými ilustracemi povídek, ale vypráví samostatné příběhy. „K černobílé fotografii jsem se vrátil se svou loňskou knihou a objevil jsem, že je to moje velká láska a už nikdy jinak fotit nechci,“ vysvětluje Fíla. Jeseníky skrývají řadu pamětihodných míst. Jedním z nich je například Morgenland, kde je údajně nekrásnější východ slunce. Další zajímavosti se můžete dozvědět na přednášce. 

Zdroj: Rádio Z

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Opava Akce v obci Opava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jeseníky: Čas, ten...

Zámek ZábřehOstrava (27.5 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (38.7 km)

STING ApartmentsHavířov (40.1 km)