Výstava sbírek Ostravského muzea na Slezskoostravském hradě.

Ke sbírkovému fondu Ostravského muzea neodmyslitelně patří národopisné historické předměty, vztahující se k mnoha „oblastem“ lidského života; Vánoce a vánoční svátky jsou jednou z nich. 

Na výstavě představíme dávnější historii – lidové Vánoce v chalupě v kontrastu s měšťanskými Vánocemi, a to jednak aranží vánočních stolů, výzdobou interiéru i exteriéru a samozřejmě stromečky. Budete moci shlédnout věci, zvyky i obyčeje, které byly běžné v tento sváteční čas a dnes jsou již nahrazeny moderním vybavením. 

Vzpomeneme také tradici vánočních stromů na Masarykově náměstí a dávnější zimní Ostravu. Na dobových fotografiích se vrátíme do let 1925–1935, kdy uprostřed náměstí stály stromy republiky. A jaké by to byly Vánoce bez Božího narození – bez betlémů, které nesmí chybět ani na naší výstavě.

Na druhý adventní víkend 4. - 5.12. pro vás chystamé tvůrčí dílničky, kdy si pod vedením lektorek Ostravského muzea budete moci vytvořit pěknou dekoraci pro váš vánoční interiér. 

  • dílničky jsou určeny jak rodinám s dětmi, tak i bez dětí
  • zaplatíte pouze za materiál, který sami spotřebujete
  • probíhat budou v hradní galerii
  • tvořit můžete mezi 10:00 a 16:00

Výstava probíhá v hradní galerii, od 26.11. 2021 do 9.1. 2022, denně 9:00 - 19:00.

Aktuální hygiencická opatření při vstupu na hrad.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Betlémy, zvyky a tradice

Zámek ZábřehOstrava (5 km)

STING ApartmentsHavířov (10.1 km)

Zámeček Petrovice Karviná (19.7 km)

Doporučené akce na Ostravsku

Akce v Ostravě na Jiný den?