Mimořádné a nevšední nejen divadelní zážitky slibuje jedenatřicátý ročník Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic 2022, který se letos uskuteční v Českém Těšíně a polském Cieszynie na začátku měsíce října. Do měst nad Olší se sjedou prestižní české, polské a slovenské divadelní soubory, aby se utkaly o hlavní cenu festivalu Zlomenou závoru, o jejímž nositeli tradičně rozhodují samotní návštěvníci přehlídky svými hlasy.

„Festival se letos uskuteční v termínu od 1. do 8. října 2022. Diváci se mohou například těšit na představení pražského souboru Divadla pod Palmovkou „294 statečných“, které se pyšní Cenou divadelní kritiky za poprvé uvedenou českou hru v roce 2020 a které vskutku nevšedním způsobem přistoupilo ke zpracování letos tak aktuálního tématu – atentátu na Heydricha. Rozhodně doporučujeme: nenechte si toto jedinečné představení, pod kterým je podepsán stále oceňovanější dramatik, herec a režisér Tomáš Dianiška, uniknout! Pozvání přijalo také brněnské divadlo Husa na provázku, které se představí s inscenací režiséra Jiřího Havelky „Gadžové jdou do nebe“,“ informují pořadatelé, kterými jsou českotěšínský spolek Člověk na hranici a Polsko-česko-slovenská Solidarita, nejstaršího porevolučního divadelního festivalu v republice.

Bohatý doprovodný program nabídne koncerty, diskuse, výstavy.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival Bez hranic

STING ApartmentsHavířov (14.4 km)

Zámeček Petrovice Karviná (17.9 km)

Restaurace a Penzion u MarynyJablunkov (22.2 km)