Lesy pro život / Festival dřeva / Den v lese, Ostrava - Bělský les

Lesy pro život / Festival dřeva / Den v lese, Ostrava - Bělský les

Adresa:

Ostrava, Bělský les

Termín: 11.9.2021
Vstupné:

Zdarna

11září sobota 11:00

Žánr: festivaly


V Ostravě, v Bělském lese proběhne v sobotu 11.9. 2021 již 16. ročník akce Lesy pro život / Festival dřeva / Den v lese (11:00 – 16:00) Akce Lesy pro život a Festival dřeva cílí nejen na fanoušky lesa, ale i na celé rodiny, které mají rády přírodu.

Během soboty 11. září 2021 si návštěvníci v Bělském lese užijí jarmark, ukázky historických řemesel, hudební vystoupení ACUSTRIA Václava Fajfra, Cimbálové muziky FOJT a mnoho dalšího. Střední odborné školy zaměřené na zpracování dřeva budou v Bělském lese prezentovat lesnické a dřevařské obory. Společnost Ostravské městské lesy a zeleň seznámí veřejnost s tím, jak pracovat v lese a jak o něj pečovat. Řezbáři na akci předvedou ukázky tvorby dřevěných soch. Lesy ČR představí vzdělávací program lesní pedagogiky „Z domova do lesa“, a Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesu osvětu na téma multifunkční úloha lesa. Chráněná dílna T-Wood a Centrum pracovní činnosti Čtyřlístek předvedou své rukodělné a řemeslné dovednosti. Každý, kdo na akci navštíví Dřevěnou akademii a workshop středních odborných škol si může vyzkoušet práci se dřevem a rozvíjet tak svoji manuální zručnost, či základy práce s¬ nářadím. Děti za pomocí rodičů si mohou vyrobit drobné dřevěné předměty, či sestavit ptačí budku. Na sobotu 11. září budou v areálu Bělského lesa připraveny i zábavné atrakce, hry, soutěže, koňské taxi, ukázka dravců a lesní ateliér. To vše doplní praktické ukázky zahradní a lesní techniky. Pro všechny návštěvníky bude připraveno občerstvení U Lesa!! Vstup na akci Lesy pro život a Festival dřeva je ZDARMA

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Lesy pro život /...

Zámek ZábřehOstrava (3.2 km)

STING ApartmentsHavířov (12.4 km)

Rekreační středisko BudoucnostFrýdlant nad Ostravicí (24.1 km)

Doporučené akce na Ostravsku

Akce v Ostravě na Jiný den?