Mýtus o králi Artušovi

Mýtus o králi Artušovi

Adresa:

Ostrava, 28. října 8

Termín: 14.9.2021
Vstupné:

90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

14září úterý 19:00

Žánr: ostatní akce


Je mýtus o králi Artušovi pouze romantickým příběhem, který umožňuje naší mysli uniknout ze všední či bolestné reality, nebo ukrývá hluboké a nadčasové symboly a poselství? Vypráví o střídání cyklů, o dobách nespravedlivých, o vrcholech, pádech a propastech, kterými prochází společnost i každý člověk. A na jevišti dějin se objevuje rytíř, bojovník za nastolení spravedlnosti.
Rytířský ideál nám může přinést hlubší pochopení smyslu života a je jisté, že duši člověka dokáže naplnit v každé době. Proto je i dnes aktuální, přestože nemáme meč Excalibur ani koně. Víme však, jaké jiné prostředky máme my dnes? Stát se rytířem,vnitřním bojovníkem, znamená ochotu přiznat si chyby, odhodlání učit se je napravovat, chtít poznávat a měnit sebe sama, abychom se stali lepším člověkem, a dokázali změnit i svět kolem nás, aby byl lepším místem pro život. Proto vždy rytíři procházeli výchovou a formováním prostřednictvím vedení a příkladu.
Duše rytíře se stává příčinou aktivního, svobodného a dobrého života ve prospěch ostatních. Rytíř je idealista a s ušlechtilostí vyráží do boje bránit Pravdu, Dobro, Krásu a Spravedlnost.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mýtus o králi Artušovi

Zámek ZábřehOstrava (5.1 km)

STING ApartmentsHavířov (10.8 km)

Zámeček Petrovice Karviná (19.8 km)

Doporučené akce na Ostravsku

Akce v Ostravě na Jiný den?