Eliška Čabalová | Místa Knihy

Eliška Čabalová | Místa Knihy

Termín: 15.9.2021 31.10.2021

15zář - 31říj celý den

Žánr: výstavyumění kniha vývoj knihy historie galerie Ostrava


Místa. Prostředí je pro autorku z mnoha důvodů klíčové. Valašské Meziříčí je místem jejího dětství, v Jubilejní kolonii žije. Jejich atmosféru a proměny zachycují vystavené grafiky. Nejedná se o sentimentální nebo nostalgický pohled, ale citlivou libelu. Citlivost, schopnost vidět pod povrch, zpochybnění jednoznačnosti výkladu a vnímavost smyslů činí z její tvorby jeden velký palindrom.

Knihy. Eliška Čabalová je ikonou v tomto náročném oboru. Výstava představuje kolekce mimořádných autorských knih a vazeb bibliofilií. Díky bravurní znalosti techniky autorka překračuje hranici uměleckého řemesla k volné sochařské tvorbě. Dokladem jsou knižní objekty z cyklu Zlaté knihy. Součástí výstavy jsou i knižní makety, které zachycují historický vývoj knihy a knižní vazby s příznačným názvem Vyhynulé formy.

Otevírací doba a vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Eliška Čabalová |...

Zámek ZábřehOstrava (4.4 km)

STING ApartmentsHavířov (11.2 km)

Zámeček Petrovice Karviná (20.5 km)

Doporučené akce na Ostravsku

Akce v Ostravě na Jiný den?