Běh Zoo Ostrava pro luskouny

Běh Zoo Ostrava pro luskouny

Adresa:

Ostrava, Michálkovická 1137/197

Termín: 27.8.2021

Žánr: sportběh zoo Ostrava charita akce v přírodě


V pořadí 5. ročník charitativního běhu areálem Zoo Ostrava se měl uskutečnit již v loňském roce, ale z důvodu nepříznivé situace s šířením nemoci Covid-19 byl o rok odložen. Výtěžek ze startovného poputuje na záchranný program pro kriticky ohrožené savce luskouny ostrovní na Sumatře v Indonésii. Akce se uskuteční v pátek 27. srpna 2021 a zoo ji pořádá jako i v předchozích ročnících ve spolupráci s atletickým klubem SSK Vítkovice.

Ostravská zoologická zahrada se věnuje nejen chovu ohrožených druhů zvířat ve svém areálu, ale podporuje i řadu ochranářských aktivit přímo v místě výskytu vzácných zvířat, často tisíce kilometrů daleko. K zapojení do ochrany přírody se snaží motivovat i své návštěvníky. Lidé mohou pro záchranu zvířat sbírat nepotřebné oblečení, vysloužilé elektrospotřebiče či nechat rozkvést zahrádku. Jednou z možností je také účast na charitativním běhu. Účastníci toho letošního, již pátého ročníku Běhu Zoo Ostrava, poprvé podpoří ochranu „ne-primátů" – po outloních, langurech, lemurech a gibonech letos výtěžek ze startovného poputuje na ochranu kriticky ohrožených luskounů ostrovních na Sumatře.

Registrace

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Běh Zoo Ostrava pro...

Zámek ZábřehOstrava (7.4 km)

STING ApartmentsHavířov (9.8 km)

Zámeček Petrovice Karviná (17.5 km)

Doporučené akce na Ostravsku

Akce v Ostravě na Jiný den?