Výstava návštěvníkům představí průřez tvorbou tohoto pozoruhodného umělce. Kromě reprodukcí Burianových knižních ilustrací dobrodružných knih budou na výstavě k vidění také originální olejomalby představující pravěká zvířata ze sbírky Slezského zemského muzea, které Burian vytvořil na zakázku pro přírodovědnou expozici v roce 1952. Výstava bude obohacena také o ukázky pravěkých zkamenělin. Opomenuty nezůstanou ani knižní tituly dobrodružné literatury s Burianovými ilustracemi a samozřejmě též knihy o pravěku. Představíme vám také současné výpravné monografie podrobně mapující Burianovu tvorbu. Návštěvníci budou na výstavě moci zhlédnout krátký dokumentární film.

Výstava k 40. výročí od úmrtí slavného malíře je uspořádána ve spolupráci s Josefem Ptáčkem, Památníkem národního písemnictví v Praze a Muzeem Zdeňka Buriana ve Štramberku.

Otevírací doba a vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zdeněk Burian - malíř...

Hotel a apartmány KramerOpava (57 metrů)

Hotel KorunaOpava (399 metrů)

Ubytovna HajĂ­rnaOpava (700 metrů)