Mahlerovy vzpomínky

Mahlerovy vzpomínky

Termín: 27.3.2021 (sobota) další termíny

27březen sobota 18:30

Žánr: divadlobalet Ostrava


Norský choreograf, režisér a filmový tvůrce Jo Strømgren se nechal inspirovat především Mahlerovými písněmi, melodickými útržky a popěvky. V neposlední řadě též tím, co Mahler v dětství slyšel kolem sebe a co bylo příznačné pro jeho domov, pestrou, mnohonárodnostní a multikulturní, pozvolna se rozpadající říši Rakousko-Uhersko.

Tvůrčí snahou Joa Strømgrena není rekonstrukce vzpomínek Gustava Mahlera či znovuvytvoření jeho právě prožívaného dětství a chlapeckého dospívání v Jihlavě, kde velmi citlivě vnímal hudební kulturu tohoto kraje, která se později zčásti odrážela i v jeho tvorbě. Jde mu spíš o to vytvořit poetický obraz světa člověka Gustava Mahlera. Nevyčerpatelným zdrojem Strømgrenovy inspirace je zvláště modernost, aktuálnost a přitažlivost hudby Gustava Mahlera, která tkví v originálním spojení velmi různorodých prvků.
Vedle svých autorských projektů se svou taneční skupinou působí Jo Strømgren jako rezidenční choreograf v Norském národním baletu, spolupracoval také s významnými institucemi, jako jsou Dánský královský balet nebo Vídeňská státní opera. Vytvořil přes 150 choreografií ve více než 60 zemích světa a ve filmech.

Inscenaci uvádíme k 110. výročí úmrtí Gustava Mahlera.
Inscenace vzniká za podpory Norských fondů.

Premiéry 27. a 28. března 2021 v Divadle Jiřího Myrona

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Další termíny akce

27.3.2021 18:30 (sobota) Přidat do kalendáře
28.3.2021 16:00 (neděle) Přidat do kalendáře
30.3.2021 18:30 (úterý) Přidat do kalendáře
Divadla - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mahlerovy vzpomínky

Zámek ZábřehOstrava (4.6 km)

STING ApartmentsHavířov (10.7 km)

Zámeček Petrovice Karviná (20.2 km)