A2 Verdi! Requiem

A2 Verdi! Requiem

Adresa:

Ostrava, 28. října 124

Termín: 5.11.2020
Vstupné:

od 190,-

5listopad čtvrtek 19:00

Žánr: koncertyorchestrfilharmonieklasika


Giuseppe Verdi
Messa da Requiem

Veronika Dzhioeva – soprán
Václava Krejčí Housková – mezzosoprán
Richard Samek – tenor
Jozef Benci – bas
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala – sbormistr
Janáčkova filharmonie Ostrava
Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO

Posluchačům symfonického cyklu A se zde poprvé představí nový šéfdirigent a hudební ředitel JFO. Vassily Sinaisky se chopí interpretace pravděpodobně nejčastěji uváděného velkého sborového díla složeného po Mozartově Requiem. Původem liturgické dílo bylo napsáno jako modlitba za spisovatele a Verdiho přítele Alessandra Manzoniho. Verdi vytvořil velkolepé dílo koncipované pro nebývale široké nástrojové obsazení. Hudebníci při jeho provedení často nehrají jen na pódiu, ale i na vhodných místech v sále. Jedním z nástrojů, se kterými Verdi počítal a které při premiéře v roce 1874 v kostele sv. Marka v Miláně zazněly, byla i ofikleida, předchůdce dnešní tuby, která se již dnes běžně nepoužívá.

V melodickém pojetí Verdiho zádušní mše může plně vyznít nejen osobitá  interpretace nového šéfdirigenta, ale také umění brněnského Českého filharmonického sboru. Ten se pod náročným vedením Petra Fialy vypracoval mezi přední evropské soubory se vskutku mezinárodním renomé. Posluchače tak čeká výjimečný zážitek.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce A2 Verdi! Requiem

Hotel na KafkovĂ©Ostrava (566 metrů)

Hotel Harmony Club OstravaOstrava (818 metrů)

Wellness Apartmá StodolnĂ­Ostrava (930 metrů)