Barbora Mikudová / Malá domácí nebezpečí

Barbora Mikudová / Malá domácí nebezpečí

Adresa:

Opava, Ostrožná 46

Termín: 4.3.2020 28.6.2020
Vstupné:

zdarma

4bře - 28čer celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění současné umění malba slezsko jarní výstavy zdarma

Umělci: Barbora Mikudová


Barbora Mikudová, nar. 1992, ateliér absolvovala v r. 2017 a nyní v témže ateliéru působí jako odborná asistentka, žije v Ostravě.

Barbora tvoří v širokém spektru rozměrů obrazů, od malých formátů až po velkoformátové oleje. Ve svých absolventských obrazech se vypořádala s průnikem přírody do industriální krajiny zdevastovaného průmyslového města v agónii, reflektuje své pocity „přesazení “ z podhorské vsi svého bývalého bydliště do centra regionální metropole Ostravy. Paralelně vznikaly její série ironických portrétů obyvatel svého prostředí včetně sebeironických portrétů, v nichž v pozici empatického pozorovatele glosuje devastující psychické i fyzické působení životního prostředí a způsobu života na své modely. V poslední době přechází k abstraktnějším polohám a její pohled se stává pohledem do čočky mikroskopu, kde zkoumá svůj „materiál “ podrobněji, hledí pod povrch, hledá zákonitosti a vztahy mezi fragmenty rostlin, chaluh například, jako jakési prahmoty z moře, odkud přicházíme, a její konfrontace se současným zasazením do nepatřičného prostředí architektury města, historické i současné. Paralelně se věnuje tvorbě digitálních koláží, videí a animací, rámcem je opět urbánní krajina v konfrontaci s personifikovanými mechanizmy v substituci akce a vlastností dosud přisuzovaným pouze živým bytostem. Cítíme autorčinu obavu z konkurence stále dokonalejších strojů, které nakonec vytěsní lidský život někde mimo tento svět. Na výstavu vybereme cyklus velkoformátových olejů z poslední doby. B. M. je spolupořadatelkou festivalu performance Malamut v Ostravě a také externí kurátorkou galerie Jáma 10. Jiří Surůvka

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Barbora Mikudová /...

Zámek ZábřehOstrava (28.2 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (39.2 km)

STING ApartmentsHavířov (40.9 km)