Mňága & Žďorp

Mňága & Žďorp

Adresa:

Frýdek-Místek, Jiřího z Poděbrad 3109

Termín: 4.12.2021 v 21:00 hod. (sobota)

4prosinec sobota 21:00

Žánr: koncertyhudba koncerty


Koncert původně plánovaný na 24.4.2020, následně 27.2.2021 bude přesunutý na 4.12.2021.  Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Jak známo, Mňága uzřela světlo světa ve Valašském Meziříčí v roce 1987 přičiněním frontmana, skladatele, textaře a do dnešních dnů vůdčí osobnosti Petra Fialy. První album spatřilo světlo světa roku 1991 pod všeříkajícím názvem „Made in Valmez“. Pro tvorbu skupiny jsou příznačné "vesele pesimistické" písničky, které jsou dílem především Petra Fialy.

Skupina v tomto ruce bude slavit již 25 let fungování. Přesně na apríla, 1. dubna 2012, vydá kapela speciální kolekci svých písní, které pro tuhle příležitost přezpívali přední čeští a slovenští muzikanti. Hity jako Hodinový hotel, Nejlíp jim bylo, Made in Valmez, I cesta může být cíl nebo Písnička pro tebe předělaly skupiny Kryštof, Tři sestry, Vypsaná fiXa, Xindl X a další.

Do těchto dnů vydala kapela 21 CD a DVD a to včetně dvou Fialových samostatných alb, vinylového EP, CD-singlu, dvou výběrovek a dvou DVD, z nichž aktuální 2DVD vyšlo na podzim minulého roku pod názvem „Mňága a Žďorp on stage“ První disk tvoří dvouhodinový záznam koncert z pražského Lucerna Music baru. Na bonusovém disku je pak kultovní film Petra Zelenky „Mňága – Happy End“ a pod názvem „Videohistory“ všech 27 klipů, které skupina dosud natočila. Celkem je to téměř 5 hodin obrazu a hudby.

Vstupenky na MŇÁGU & ŽĎORP v ceně 180,- Kč jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na Náměstí Svobody v Místku. Dále ve Stounu ve dnech, které jsou uvedeny v programu a to vždy od 18 hodin.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Frýdek-Místek Akce v obci Frýdek-Místek

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mňága & Žďorp

Apartmány F-M, Ă“ndry LysohorskĂ©ho 619FrĂ˝dek-MĂ­stek (108 metrů)

Penzion U KĹ™iveho psaFrĂ˝dek-MĂ­stek (418 metrů)

Hotel RichtrFrĂ˝dek-MĂ­stek (645 metrů)