Roman Vondrouš / O dostizích, lidech a masopustech

Roman Vondrouš / O dostizích, lidech a masopustech

Adresa:

Opava, Pekařská 12

Termín: 1.11.2018 31.12.2018
Vstupné:

40 Kč, snížené 20 Kč

1lis - 31pro celý den

Žánr: výstavyumění opava slezsko galerie fotografie


Institut tvůrčí fotografie FPF SU představuje práce svého studenta doktorského studia Romana Vondrouše, jednoho z nejúspěšnějších českých fotoreportérů, vítěze 1. ceny v soutěži World Press Photo, dvou cen v celosvětové soutěži Pictures of the Year International, mnoha cen v soutěží Czech Press Photo i Ceny rektora Slezské univerzity za rok 2013. V jeho rozsáhlé tvorbě se vedle klasických fotoreportáží objevují dlouhodobé cykly subjektivně zaměřených dokumentů. O své výstavě napsal:

„Představuji celkem tři barevné fotografické cykly. Ani jeden z nich není definitivně uzavřen a stále na nich pracuji. Především to platí o Zákulisí dostihového světa, kde se snažím zachycovat mnohdy až absurdní výjevy, se kterými se na dostizích můžeme setkat.

V dalším představeném souboru Fragmenty metropole ukazuji pražská sídliště a periferie v širokém spektru pohledů a možností, jak využít a vnímat veřejný prostor nevšedně.

Posledním vystavovaným cyklem je Masopust, který fotografuji v okolí Roztok u Prahy. Mým cílem však není přinést pouhý dokumentární pohled na dlouholetou tradici, ale především moderním způsobem nabídnout divákovi čisté fotografické obrazy podpořeny výraznější barevností.“

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Roman Vondrouš / O...

Penzion Koruna Opava (196 metrů)

Hotel Koruna Opava (288 metrů)