Philippe Kayumba / A Look / zápisník z Francie a Německa

Philippe Kayumba / A Look / zápisník z Francie a Německa

Adresa:

Ostrava, Sokolská třída 175/26

Termín: 30.8.2018 5.10.2018

30srp - 5říj celý den

Žánr: výstavyvýstava ostrava galerie umění výtvarné umění fotografie performance


Philippe Kayumba (1981) je výtvarník, fotograf a performér původem z Demokratické republiky Kongo, v současnosti ale žije a pracuje v Paříži a ve Frankfurtu nad Mohanem.

O sobě prohlašuje: „Nepokládám se za afrického umělce, ale prostě za umělce. Vyjadřuji se svou osobností, ale nezapomínán na svůj původ.“

„Využívám umění jako nástroje k ovlivnění lidí, aby si uvědomili své vlastní duchovno. Nevytvářím umělecké dílo jako nový objekt, který bude pouze vystaven bez bližšího záměru. Ztotožňuji se s názorem Kandinského, který kdysi napsal, že „umění má sloužit duchovnímu pohledu na život“, že „umění je síla plná záměrů a mělo by sloužit rozvoji a zdokonalení lidské duše“.

Neovlivňuje mě pouze africký způsob života, ale od roku 2006 se věnuji novému uměleckému směru, který je nazýván sangismus, což doslova znamená MIX. Akademická umělecká pravidla nevnímám pro sebe za závazná a bez rozpaků využívám nejrůznější současné postupy a rozmanité techniky. Ve svých pracích hovořím o událostech, které jsem ve svém životě prožil, nebo o věcech, kterých jsem byl svědkem. Mnoho času věnuji hledání, jakou cestou pokračovat ve své tvorbě a jak dál ji rozvíjet.“

Od roku 2006 se introspektivně věnoval akčnímu umění nazývanému performance art, videu, fotografii a pracoval jako profesionální malíř, sochař a kaligraf. To mu umožňovalo vyjadřovat se tvůrčím a komplexním způsobem a vytvářet současná a pozoruhodně rozmanitá abstraktní výtvarná díla. V roce 2007 odešel do jihoafrického Kapského Města, o tři roky později přesídlil do Paříže a v roce 2013 do Frankfurtu nad Mohanem.

Je absolventem Akademie výtvarných umění (2009, Kinshasa), další zkušenosti získal v rámci studijních pobytů ve Francii, Jižní Africe a rodném Kongu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

12prosinec čtvrtek 19:00

The Backwards

, 28. října 124 Koncert

26říjen sobota 18:45

Manon

, 28. října 124 Divadlo

27říjen neděle 15:45

Raymonda

, 28. října 124 Divadlo

Ubytování v okolí akce Philippe Kayumba / A...

Hotel Maria Ostrava (286 metrů)

Hotel Brioni Ostrava (654 metrů)