Krása českého parfémovaného skla a poklady ze starých šperkovnic

Krása českého parfémovaného skla a poklady ze starých šperkovnic

Adresa:

Třinec, náměstí Svobody 526

Termín: 24.8.2018 11.11.2018
Vstupné:

30/20 Kč

24srp - 11lis celý den

Žánr: výstavyvýstava slezsko třinec umění sklo


Sběratelka parfémového skla Hana Štolová ze Stříbra vystavuje v třineckém muzeu, kde je zájemci budou moci vidět po celé dva měsíce.       
Hlavními exponáty je české parfémové sklo, doplněno dekoracemi staré české bižuterie a flakónů z období 1860 až 1960. V nevšední expozici mohou návštěvníci vidět skleněné obaly parfémů z našich českých skláren. 
 
Poklady ze starých šperkovnic, jak se část výstavy jmenuje, seznámí návštěvníky s různými druhy korálků a s tím, co se z nich dělalo. Půjde také o ukázku černé bižuterie, která se u nás dělala do roku 1945, šperky z benátské mozaiky, obrovské množství různých broží, náhrdelníků, štrasových šperků. Jako bonbónek  tu najdou návštěvníci korálkové kabelky, úžasné jablonecké knoflíky, ale třeba i staré secesní manikúry. 
Výstava nese poselství předvést hlavně mladým lidem krásu českého parfémového a bižuterního skla. Ukázat na fortelnost práce mistrů, kteří tyto věci dokázali s láskou a umem vytvořit. V neposlední řadě chce paní Hana svými výstavami vyvolat v lidech vzpomínky pohledem na krásné věci, které zdobily toaletní stolky našich maminek a babiček.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Krása českého...

Hotel Nošovice Frýdek-Místek (16.3 km)

Ubytování U Těrlické přehrady Těrlicko (16.4 km)