Epos o Gilgamešovi / Nesmrtelnost

Epos o Gilgamešovi / Nesmrtelnost

Termín: 10.8.2018
Vstupné:

dobrovolné

10srpen středa 18:00

Žánr: divadlo


Divadlo Stará aréna přichází s další letní inscenací. Po úspěšných představeních Cesta do Ameriky, Zlý jelen, Výlet na Měsíc či Ptáčník se můžete těšit na další putovní divadlo! Letos jsme našli útočiště v bývalém Bauhausu (nynější PLATO Ostrava).

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ. Sami na konci představení můžete ohodnotit, jak se vám líbilo a vhodit vstupné podle svého rozhodnutí.

CO S SEBOU? Představení bude opět putovní a budeme se přesouvat na různé lokace. Oproti minulým ryze venkovním inscenacím strávíme většinu času v galerii, ale vydáme se i ven. Na jednotlivých lokacích nebudou sedadla pro diváky, takže sledovat můžete ve stoje. Kdo by ze zdravotních, či jiných důvodů představení neustál, nebo ti z vás, kteří se chtějí dívat pohodlněji, si vezměte s sebou polštáře, deky, rohože, karimatky, či přenosné skládací židle dle svého uvážení. Diváky, kteří se usadí vítáme. Sedící diváci totiž umožní lepší výhled stojícím divákům. O vaše občerstvení se před i po představení postará personál PLATO Café.

ŽÁDNÁ REZERVACE PŘEDEM NENÍ NUTNÁ. PROSTĚ PŘIJĎTE.

Na co se těšit? V rámci představení ožije prastarý epos, nejstarší z dochovaných lidských příběhů. Gilgameš se s vámi vydá hledat nesmrtelnost.

Po náhlé a nečekané smrti přítele se Gilgameš vyděsí vlastní pomíjivosti. Bojí se, že i jeho silné a dokonalé tělo se promění v mrtvolu, pouhou hlínu a prach. A proto začíná jeho velká cesta k nalezení nesmrtelnosti. Nejstarší příběh ožije v nezapomenutelné letní inscenaci.

PREMIÉRA
10. srpna od 18:30 hod.

REPRÍZY
11., 15., 19. srpna od 18:30 hod.

26. srpna od 18:00 hod.

DERNIÉRA
29. srpna od 18:00 hod.

Kde:
Galerie PLATO Ostrava (bývalý Bauhaus)
Janáčkova 22, 702 00

Hrají:
Vít Hofmann, Jan Lefner, Anna Polcrová, Robin Ferro, Lenka Sedláčková, Miroslava Georgievová, Sára Erlebachová, Bára Vidomská, Valerie Skalická, Jakub Georgiev, Ondřej Vyhlídal, Michal Sikora, Beáta Hrnčiříková

Hudba:
Martin Režný
Lucie Páchová

Kostýmy a scéna:
Iva Bartošová

Úprava textu:
Pavel Gejguš a Antonín Dvořák

Dramaturgie:
Antonín Dvořák

Režie:
Pavel Gejguš

Projekt EPOS O GILGAMEŠOVI byl finančně podpořen z rozpočtu Statutárního města Ostrava.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

21únor čtvrtek 19:00

21březen čtvrtek 19:00

Ubytování v okolí akce Epos o Gilgamešovi /...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (1 790 metrů)

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (1 793 metrů)