Petr Fiala: Vraťme politice smysl

Petr Fiala: Vraťme politice smysl

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 19.7.2018
Vstupné:

0

19červenec čtvrtek 16:00

Žánr: ostatní akcebeseda


Petr Fiala je profesorem politologie, předsedou Občanské demokratické strany a místopředsedou Poslanecké sněmovny. Byl ministrem školství, rektorem Masarykovy univerzity a předsedou České konference rektorů. Ve své rozsáhlé vědecké práci se specializuje na srovnávací politologii a evropskou politiku. "Nevěřím v žádný relativismus. Je dobro a je zlo. Jsou dobré a zlé věci, dobré a zlé činy. Někdy se to může těžko rozpoznávat, ale vodítka máme."

Už jako student se v osmdesátých letech podílel na činnosti protirežimních občanských iniciativ, navštěvoval bytové přednášky britských politologů a filozofů, s přáteli vydával vysokoškolský samizdatový časopis Revue 88. Po listopadu 1989 zakládal a vedl několik vědeckých politologických pracovišť. Začátkem devadesátých let založil s přáteli Centrum pro studium demokracie a kultury, jedno z dlouhodobě nejúspěšnějších občanských sdružení mj. s rozsáhlou vydavatelskou činností. Byl jmenován prvním profesorem politologie u nás. Masarykova univerzita se pod jeho vedením stala úspěšnou a moderní institucí s významem přesahujícím střední Evropu. Do širokého povědomí vstoupil také jako oceňovaný ministr školství. Je autorem řady úspěšných knih a více než 300 odborných studií publikovaných v mnoha zemích.

Rozvíjí konzervativní politické myšlení a uskutečňuje pravicovou politiku, dlouhodobě se zasazuje za demokracii a svobodu, vytrvale bojuje proti starým a novým ideologiím, které nás ohrožují. Vraťme politice smysl S tímto heslem vstoupil do české politiky profesor Petr Fiala. Jeho cílem není jen obnova Občanské demokratické strany a její návrat mezi rozhodující politické síly v naší zemi. Jde mu o vytrvalý zápas o zachování našich svobod, o kvalitu demokracie, o dobré podmínky pro podnikání a volný trh, o omezení byrokracie, která ubíjí všechny aktivní lidi. Usiluje o reformu Evropské unie, hájí národní zájmy, brání západní hodnoty a vzdělanost. Součástí tohoto promyšleného a komplexního programu je boj s chaosem, populismem, sociálním inženýrstvím a všemi novými ideologiemi.

Rozhovory s Petrem Fialou připravil renomovaný historik profesor Jiří Hanuš na základě dialogů uveřejňovaných v průběhu minulých měsíců na stránkách portálu Pravý břeh. Představují pohled do dílny politika, který reprezentuje novou naději v českém a evropském veřejném prostoru a který svým dílem a činy představuje návrat k étosu Listopadu 1989. Jeho vzdělání, jasná koncepce, osobní přesvědčení a vytrvalost z něj činí lídra české pravice. DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz se účastní mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot v rámci Colours of Ostrava jako jediná externí scéna. Po dobu konání festivalu nabízíme řadu besed s českými i zahraničními hosty. Všichni návštěvníci Meltingpotu, kteří se prokáží identifikačním náramkem Colours of Ostrava, mohou využít slevu ve výši 20 % na veškerý sortiment Domu knihy včetně kavárny. Ostatním návštěvníkům besedy nabízíme 20% slevu na vybraný titul uvedeného autora, platnou v den události.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Petr Fiala: Vraťme...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)