Muzejní noc - Český rozhlas Ostrava

Muzejní noc - Český rozhlas Ostrava

Adresa:

Ostrava, Dr. Šmerala 2

Termín: 9.6.2018
Vstupné:

zdarma

9červen sobota 18:00

Žánr: rockpopfestivaljazzswingpro dětisoutěžzdarma


V sobotu 9. června už podesáté propojíme naše město kulturním festivalem Ostravská muzejní noc. Kulaté výročí slavnostně zahájíme v 17.30 na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice pouštěním balonků v barvě trikolory. Festival se totiž letos ponese v duchu 100 let republiky.

Až do pozdních nočních hodin vám své dveře otevře 36 ostravských institucí a organizací, které se věnují kultuře nebo vzdělávání. Připravený je nabitý program plný zábavy i dobrodružství. Těšíme se na vás s otevřenou náručí v muzeích, galeriích, knihovnách, školách, technických památkách, kavárnách, klubech, radnicích, cirkuse i centru se speciálním zaměřením.

Připojte se k nám, využít můžete autobusy muzejních linek zdarma. A nezapomeňte, vstupné se ten večer neplatí.

Český rozhlas Ostrava

18.00-24.00
Prohlídka Českého rozhlasu Ostrava

Zajímá vás, co všechno se skrývá za přípravou programu vysílání a jak vypadá práce moderátorů? Český rozhlas Ostrava i letos během Ostravské muzejní noci otevře své dveře. Přijďte se projít režií, vysílacím studiem i legendárním hudebním Studiem 1, ve kterém vznikaly nahrávky Věry Špinarové, Hany Zagorové, Marie Rottrové, Karla Kryla, ale také písně skupiny Buty, Kryštof a Fleret. Budete moci sledovat vysílání Českého rozhlasu Ostrava, prohlédnout si rozhlasovou techniku, namluvit do mikrofonu zprávu a vyfotit se za mikrofonem ve fotokoutku. Prohlídky jsou možné bez rezervace. Připraven bude hudební program ve Studiu 1, soutěže o zajímavé ceny, prohlídka přenosového vozu i informace o digitálním vysílání.

18.00–24.00
Hudební program ve Studiu 1

Legendární rozhlasové studio tentokrát rozezní svěží jazzové melodie mladé kapely The JazzCake. Skupina potěší tvorbou na vlnách jazzu i swingu.

V druhé části večera bude následovat kontaktní pořad pro fanoušky oldies. Návštěvníkům se bude věnovat hudební redaktor Českého rozhlasu Ostrava Jiří Tieftrunk. K poslechu nabídne písně zapsané v historii rocku a popu ve známých verzích, ale také v původních nahrávkách, a také písně, které jinde jen tak neuslyšíte. Odborník na hudební historii Jiří Tieftrunk pro vás bude k dispozici až do půlnoci.

18.00–24.00
Koutek pro děti

Vedle prohlídky rozhlasových prostor se děti mohou jít podívat do našeho rozhlasového koutku, kde se uskuteční soutěže a dočasné tetování pro děti i pro rodiče.

Během celého večera budete moci poslouchat v našem vysílání, jak rozhlasová Ostravská muzejní noc probíhá a co se u nás právě děje. Nalaďte si nás na frekvencích: Region 99.0 FM, Ostrava 107.3 FM, Těšínsko 105.3 FM, Opavsko 102.6 FM a Bruntálsko 95.5 FM.
Přijďte Českému rozhlasu Ostrava nahlédnout pod pokličku!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Muzejní noc - Český...

Hotel Maria Ostrava (407 metrů)

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (500 metrů)