Noc kostelů na hradě Valdštejn

Noc kostelů na hradě Valdštejn

Adresa:

Turnov, Hrad

Termín: 25.5.2018
Vstupné:

zdarma

25květen pátek 19:00

Žánr: ostatní akcesetkáníduchovní


Celorepubliková akce, k níž se kaple sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně opět připojuje netradiční prohlídkou a zajímavým hudebním programem. Zveme k setkání na místě, v němž se vzájemně prolíná duchovní, historický, romantický a kulturní rozměr.

Kaple sv. Jana Nepomuckého dominuje poutnímu místu budovanému hraběnkou Marií Markétou z Valdštejna z odkazu svého manžela hraběte Františka Josefa v první čtvrtině 18. století. Toto místo od počátku propojuje duchovní tradici s výtvarným uměním (sochařství významé barokní dílny Jelínků z Kosmonos) a hudbou (působení Václava Karla Holana Rovenského). Na tyto umělecké proudy navazují i Noci kostelů zde pořádáné. V letošním roce bude připraven velmi zajímavý hudební program, o který se postará hudební skladatel, dirigent, klavírista a pedagog Martin Hybler spolu s houslistkou Janou Kubánkovou (sedm let hrála s Českou filharmonií, nyní působí jako svobodná umělkyně a lektorka a účinkuje v různých hudebních projektech s různými tělesy, např. orchestr Berg). Tóny klavíru, houslí i valdštejnských varhan budou doplněny poutavým výkladem. Zazní díla autorů J. S. Bacha, F. Kreislera, E. Schulhoffa, M. Hyblera a dalších.

Noc kostelů na Valdštejně však nebude výhradě hudební. Návštěvníci se také seznámí s podrobnější historií kaple a budou si moci prohléhnout běžně nepřístupná místa - zákristii, bývalou panskou oratoř s varhanami a podkroví kaple (kde si možná i zazvoní na zdejší zvon).

Na zpáteční cestu doporučujeme návštěvníkům vzít si s sebou kapesní svítilnu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Turnov Akce v obci Turnov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Noc kostelů na hradě...

Hotel Králíček Turnov (1 897 metrů)

Ubytování Český ráj Turnov (1 934 metrů)