Eurion 2016

Adresa:

Smržovka, Kostelní 892

Termín: 19.8.2016
Vstupné:

220/270

19srpen pátek 18:00

Žánr: rockpopreggaemetalfestivalhardcorepunk


Hudební festival Eurion 2016 Pátek 19. srpna 2016 od 18:00 Parkhotel Smržovka 24. ročník Vstupné 220 Kč (předprodej) / 270 Kč (na místě) Insania - astrální hardcore Počátky Insanie jsou v roce 1987 a od devadesátých let je stálicí na hard'n'heavy scéně vymykajicí se snahám o zařazení.

Slovo kult je klišé. Ale kdo jiný než Insania spojil texty, originální hudbu, zpěv, charisma a pódiovou prezentaci ve funkční celek? Už jsme doma - punková energie Vznikli v Teplicích v roce 1985 na punkových FPB a vytvořili svébytný styl.

Jsou jednou z nejznámějších českých kapel ve světě, zahráli v Americe, Japonsku, Mexiku, Rusku, Austrálii, Tasmánii... Zuby nehty - nová vlna Představitel české nové vlny z počátku osmdesátých let. Tehdy její členky hrály v punkovém Plynu, později v novovlnném Dybbuku. Zuby Nehty se zformovaly počátkem 90. let a rozvinuly post-punkovou poetiku do svého vlastního, nezaměnitelného stylu s osobitou melodikou.

Těla - liberecký pop-rock Liberec se na českou hudební mapu nezapsal mnohohrát, v Tělech však ano. Po vydání alba Co to je? (1992 - letní reggae skladba Hej Báro se hrála všude) trvalo několikaleté období, kdy Těla objezdila, co se dalo. Po několikaté odmlce se Těla vrátila v pozměněné sestavě. Abraxas - pop, funk, metal, rock'n'roll...

Abraxas je pojem už se sedmdesátých a osmedesátých let (letos slaví čtyřicátiny). S kytaristou Slávkem Jandou mixují pop, funk, metal, rock'n'roll... Poslední deska KLID! vyšla v roce 2015. Rambling Wolves - big-beat-hard rock Jablonec Rok stará jablonecká parta, které zahájí Eurion.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Liberecký kraj Akce v obci Smržovka

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Eurion 2016

Pension U potoka Josefův Důl (1 236 metrů)

Pension U Nosků Smržovka (2.7 km)