Cameron Tauschke | Valleys of the heart

Cameron Tauschke | Valleys of the heart

Adresa:

Liberec, Masarykova 723/14

Termín: 24.2.2023 30.4.2023

24úno - 30dub celý den

Žánr: výstavyumění výtvarné umění malba kresba galerie Liberec


Výstavní projekt australského umělce Camerona Tauschkeho (Melbourne, 1971), aktuálně působícího na německé výtvarné scéně, je tvořen obrazy a kresbami ze série Valleys of the Heart. Autor vychází z inspirace a fascinace zažitými výroky: následuj své srdce, ruku na srdce či srdce je naším vůdčím světlem a nejlepším učitelem. Současně se v tomto kontextu nechává fascinovat světem horolezců, kteří při výstupu uplatňují svou přirozenou disciplínu, víru a trpělivost, protože – stejně jako cesta životem – je cesta na vrchol vždy lemována obtížemi a nebezpečím. Právě jít za svým srdcem a dělat věci celým srdcem je hlavním poselstvím výstavy. Autor nám předkládá fiktivní krajiny, ve kterých se potkává určitá bezmoc s novými výzvami, které nedopustí, abychom se na své cestě ztratili.

Tvorba Camerona Tauschkeho je signifikantní užíváním sytých živých barev, mnohdy v kontrastu s barvami monochromními, čímž autor umocňuje expresivitu svého projevu. Jeho styl – poučen německou malbou, především pak „lipskou školou“ – je jedinečným spojením zářivé barevnosti a figurálních motivů. Současně je pro autora důležité užívání metafor, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy zachycující a odrážející vnitřní svět v kontextu všedních událostí. V jeho díle můžeme číst různé citace z pop kultury, filmového prostředí, ale také ze současného světa plného vizuálních vjemů, které na nás útočí v nekonečném toku informací. V umělcově díle se odráží nejistota současnosti a určité hledání ztracených světů, které dávají našim životům věčné tajemství. Současnost můžeme definovat jako nejistou, fluidní realitu, která nám nedopřeje oddychu a sebeidentifikace se stává stále složitějším procesem. Cameron Tauschke prezentuje skrze své dílo vlastní příběhy a pohled na svět, poodkrývá historické předlohy, ale současně i futuristické vize.

Otevírací doba a vstupné

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Cameron Tauschke |...

Wellness Hotel BabylonLiberec (1 899 metrů)

Ypsilon Golf Resort LiberecLiberec (4.7 km)

Spa Resort Libverda - Villa FriedlandLázně Libverda (15.2 km)