Petra Švecová | V zahradě a o kus dál

Petra Švecová | V zahradě a o kus dál

Adresa:

Liberec, Masarykova 723/14

Termín: 24.2.2023 30.4.2023

24úno - 30dub celý den

Žánr: výstavyumění výtvarné umění malba galerie Liberec


Setkání s malbou Petry Švecové je vstupem do subtilního světa křehkých námětů, v němž motivy přírody, květin a dívek, vystupující z jemných vrstev olejových barev, jsou archetypálním obrazem čisté duše hledající místo v nestálém světě. Nikdy se však divákovi nepředstaví naplno, ale balancují na hranici uchopitelného. Švecová ve svých obrazech dovoluje zachytit pouze zlomek dané skutečnosti, jež je součástí mnohem většího celku. Jednotlivými fragmenty a symboly nevysvětluje, pouze napovídá, s využitím minimalistického počtu znaků a zaměřením na koloristické kvality malby.

Zahrada představená Petrou Švecovou vypovídá o autorčině vnitřní skutečnosti. Sama ji vnímá jako útočiště či chráněné místo, kde může nalézt svobodu a úkryt. Je to místo pro rozvíjení vnitřního Já a bezpečný prostor pro růst a zkoumání krásy v nejistém světě. Místo, které díky svému řádu a uzavřenosti může zprostředkovávat útěchu, důvěru a naději. Kouzlo a tajemství zahrad se analogicky podobá životu samotnému jako prostor svobodného vytváření a pěstování snů, ambicí a vášní. Výstava V zahradě a o kus dál je meditací na téma zahrad, zároveň se ale snaží tento limit opustit: jít za plot, hledat skryté asociace ve věcech, které považujeme za běžné, ale které v sobě nesou hlubší, generacemi sdílenou zkušenost.

Otevírací doba a vstupné

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Petra Švecová | V...

Wellness Hotel BabylonLiberec (1 899 metrů)

Ypsilon Golf Resort LiberecLiberec (4.7 km)

Spa Resort Libverda - Villa FriedlandLázně Libverda (15.2 km)