Zásadský sprint 2023

Adresa:

Zásada, SK Zásada

Termín: 18.2.2023 19.2.2023

18úno - 19úno celý den

Žánr: sportzávod Zásada


Městys Zásada se opět stane dějištěm závodů psích spřežení. Závod byl díky kvalitní organizaci a zázemí zvolen, zástupci národního svazu ČASS, jako Mistrovství České republiky ve sprintu. O víkendu 18. – 19. 2. 2023 se v městysu Zásada na úpatí Jizerských hor objeví naše špička v tomto sportu. Závodníci budou soupeřit v několika disciplínách rozdělených podle počtu psů ve spřežení a také dle plemena psa v zápřahu. K vidění tak budou závodníci jak s jedním psem na běžkách, ale také 12-ti spřeží se speciálně šlechtěnými psy pro tento výjimečný sport. Závodu se zúčastní všechna psí plemena od sibiřských husky, samojedů, českých horských psů přes aljašské husky, evropské husky, grónské psy a evropské saňové psy, kteří jsou špičkou ve sprintové disciplíně. Závodníci absolvují trať jak v sobotu, tak i v neděli. Trať pro sprint bude mít délku od 8 km do 11,2 km s převýšením 211 m. Očekáváme opět velké množství diváků, kteří jistě vytvoří bouřlivou kulisu nejen v prostoru startu, ale také na připravených místech pro diváky na zajímavých úsecích tratě.

Pořadatelé připravují také doprovodný program, který divákům pomohl seznámit se nejen s technikou tohoto sportu, ale i se psími aktéry. Záštitu nad tímto prestižním závodem převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje RNDr. Jiří Čeřovský. Pořadateli závodu jsou domácí SK Zásada z.s. a Sportovní klub Krakonoš z.s. jako zástupce klubu psích spřežení organizovaný pod Českou asociací sleddog sportů z.s. Při nedělním závěrečném vyhodnocení budou vyhodnoceni noví Mistři České republiky, kteří obdrží prestižní ceny od společností Samohýl group, Hygotrend, Pekařství Mašek, Preciosa a Svijany, kteří jsou hlavní partneři tohoto závodu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce