Tématem malířské tvorby Zdeňka Trse je sjednocování umění a vědy prostřednictvím iluze, která je vizuálně přitažlivá a překvapivá současně. Na výstavě budou představeny obrazy, kresby a kabinet kuriozit jako inspirační zdroj zahrnující přírodniny a modely.
Zdeněk Trs (nar. 1985 v Liberci) studoval v ateliéru skla u prof. Vladimíra Kopeckého na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a na Akademii výtvarných umění v ateliéru klasických malířských technik u prof. Zdeňka Berana. V začátcích své tvorby se inspiroval hyperrealismem, který však obohatil netradičními motivy i redukovanou barevností. Poté začal část reality překrývat závoji a maloval to, co bylo částečně nebo i úplně skryté. V další fázi plynule přešel k zobrazování (skrytých) symbolů pomocí geometrických forem. Umělec tak zcela přirozeně dochází k tématu sjednocování umění, vědy i náboženství, avšak nepracuje pouze s idejemi či představami o uspořádání kosmu. Pracuje s iluzí, která je vizuálně přitažlivá a překvapivá současně. Na výstavě budou představeny obrazy a kresebné studie.

Otevírací doba

Pondělí zavřeno
Úterý 10–17 hodin
Středa 10–17 hodin
Čtvrtek 10–19 hodin (volný vstup)
Pátek 10–17 hodin
Sobota 10–17 hodin
Neděle 10–17 hodin

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zdeněk Trs

Wellness Hotel BabylonLiberec (1 899 metrů)

Ypsilon Golf Resort LiberecLiberec (4.7 km)

Spa Resort Libverda - Villa FriedlandLázně Libverda (15.2 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?