Alma Lily Rayner - Návod na přežití

Alma Lily Rayner - Návod na přežití

Adresa:

Liberec, Masarykova 723/14

Termín: 3.9.2021 5.12.2021

3zář - 5pro celý den

Žánr: výstavyumění galerie Liberec


Návod na přežití je procesuální platforma určená pro lidi s rozmanitými zkušenostmi, ale stejným zájmem: mít možnost v těžkých životních situacích najít podporu a také společně vytvářet alternativní podpůrné sítě pro ostatní. Vznik platformy iniciovala Alma Lily Rayner v rámci svého projektu pro Cenu Jindřicha Chalupeckého 2020, která se uskutečnila v galerii PLATO Ostrava. V rámci platformy se setkaly i přeživší sexuálního násilí, zástupkyně romských žen, trans-komunity, lidé se zkušeností se závislostí nebo s psychiatrickou hospitalizací a další ostravské aktivistky a aktivisté. Spolupráce této polyfonie hlasů je současně kritikou stávajícího (institucionálního) systému péče a jeho limitů.

Projekt pro Oblastní galerii v Liberci představí videoinstalaci vzniklou na základě společného čtení zástupkyň a zástupců platformy Návod na přežití. Každá účastnice*účastník nabízí část sebe. Každá*ý přišla*přišel přečíst text, který považuje za důležitý pro vlastní postoje. Někdo jej napsal svými slovy, někdo si vypůjčil slova jiných. Všichni se setkali, aby přeměnili mlčení v kolektivní akci.

Otevírací doba

Pondělí zavřeno
Úterý 10–17 hodin
Středa 10–17 hodin
Čtvrtek 10–19 hodin (volný vstup)
Pátek 10–17 hodin
Sobota 10–17 hodin
Neděle 10–17 hodin

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Alma Lily Rayner -...

Wellness Hotel BabylonLiberec (1 899 metrů)

Ypsilon Golf Resort LiberecLiberec (4.7 km)

Spa Resort Libverda - Villa FriedlandLázně Libverda (15.2 km)