Spartánská odvaha - bitva u Thermopyl (on-line)

Spartánská odvaha - bitva u Thermopyl (on-line)

Adresa:

Liberec, Jablonecká 283/16

Termín: 13.10.2020
Vstupné:

100,-

13říjen úterý 19:00

Žánr: ostatní akce


On-line přednáška k 2500. výročí bitvy u Thermopyl
Úterý, 13. října 2020 od 19 do 20 hodin
Uběhlo již 2500 let od památné bitvy u Thermopyl. Bitvy, která jasně ukázala, že okamžité vítězství a zdánlivá síla mohou být začátkem prohry. Skutečným vítězem byl vznešený duch Sparťanů, kteří se zdáli slabšími, ale dokázali povznést vědomí ostatních řeckých městských států, jež je potom následovaly.

Žijeme v době, ve které se opět objevuje potřeba hrdinů. Těch, kteří nám zanechávají příklad, že všichni lidé mohou uskutečnit velké činy či myšlenky.

Takový byl i Leonidas, jeho spartští rytíři i bojovníci spojenců. Dokázali v rozhodujícím okamžiku myslet více na ty, které chrání, než na sebe sama. Tímto roznítili plamen, jenž zažehl srdce většiny Řeků a vytvořil z nich hráz, o kterou se rozbila perská zpupnost a moc.

Jsou příkladem toho, že ve jménu dobré a nesobecké věci člověk dokáže čelit prakticky čemukoliv. Všichni musíme občas čelit strachu, ale oni jej překonali. Nenechali se jím paralyzovat v myšlení, cítění ani jednání. Inspirujme se u těchto legendárních válečníků, jak zkrotit strach a zvítězit nad sebou samými, protože toto je cesta ke skutečným vítězstvím. 

Sparťané považovali sami sebe za nejlepší hradbu, která ochrání vlast před jakýmkoliv nebezpečím. Za hradbu, která je pevnější než ta nejvyšší zeď postavená z kamenů. 

Vítězství nad strachem však nebylo ani pro ně samozřejmostí a od dětství se připravovali na okamžik, kdy mu budou muset čelit tváří v tvář. Podíváme se na některé prověřené koncepty a zkušenosti, které nám zanechali a pokusíme se je transformovat pro naše potřeby, pro situace, které potkávají každého z nás.

Technické informace:
Co je potřeba: připojení na internet, web kamera, funkční mikrofon a reproduktory/sluchátka.
Přednáška proběhne prostřednictvím aplikace ZOOM.
Testovací připojení k on-line přednášce si můžete ještě před zakoupením vstupenky vyzkoušet zde. (v případě potřeby zadejte heslo "test")

Aby vše dobře proběhlo:
Veškeré potřebné informace naleznete na PDF vstupence, která Vám přijde po zaplacení e-mailem.
Na přednášku se přihlašte pod jménem, které jste uvedli při zakoupení vstupenky.
Přihlašovací jméno a heslo je nepřenosné na další osobu.
Doporučujeme se přihlásit na přednášku 5-10 minut předem, aby byl čas na vyřešení případných technických potíží.

Vstupné: 100 Kč (studenti a důchodci 80 Kč)

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Spartánská odvaha -...

Clarion Grandhotel ZlatĂ˝ LevLiberec (68 metrů)

Hotel LiberecLiberec (135 metrů)

Golden Key ApartmányLiberec (184 metrů)