Festival Dolánky

Festival Dolánky

Adresa:

Turnov, Na Teplici 1349

Termín: 18.7.2020
Vstupné:

zdarma

18červenec sobota 13:00

Žánr: koncerty


První ročník se uskutečnil již v roce 1986. Celý hudební festival vznikl z nutnosti vytvořit akci, která nebude podléhat tehdejší cenzuře, akci, kde písničkáři a hudební skupiny mohou zcela svobodně projevovat ve svém hudebním vyjadřování. To se vše povedlo a realizovalo v letech 1986 až 1989. Tyto ročníky se pevně vryly do paměti fandů a návštěvníků folkových nocí. Po roce 1990 si hudební festival našel své místo v našem regionu.

Vystřídalo se zde nespočet hudebních skupin a písničkářů, různých hudebních žánrů, od folku, country, blues, po jazz, folk-rock, new age, bluegrass a v neposlední řadě i po kvalitní soubory, které vytvářejí absolutní špičku naší populární scény (Lenka Dusilová, Čechomor, Iva Frühlingová a další). Poslední čtyři ročníky se festival přestěhoval z těsného areálu frýdštejnského koupaliště na statek v Ondříkovicích – Frýdštejně. Zde začíná vznikat již současný charakter festivalu. V roce 2008 se festival z důvodu lepší dostupnosti přestěhoval do Dolánek u Turnova k historické dominantě tohoto regionu k Dlaskovu statku. Profesionální scéna, světelná produkce, ozvučení, možnost parkování, stanování, občerstvení atd. Jedná se o prázdninový hudební festival, bez žánrových hranic, trojgenerační setkávání fandů této muziky, trávení volného času v pohodovém přírodním prostředí Českého ráje.

Letos: BANAOPANK , MAKULE, SARAH AND THE ADAMS, ZNOUZECNOST, ZE DNA, FLASTR, THE SCOFFERS, ONDRA RUML, SCHODIŠTĚ , THE CHANCERS, PÓL McKANTRY s použitelnými pořadateli a zbylými muzikanty.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Turnov Akce v obci Turnov

Podobné akce

18květen úterý 19:00

18listopad čtvrtek 20:00

5květen středa 18:30

22říjen pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Festival Dolánky

Studia a apartmány U KarlaTurnov (897 metrů)

Ubytování U ŠvýcarůTurnov (5.4 km)

Riegrova chata KozákovZáhoří (7.3 km)