Přejít na stránky Ticketpro.cz

Mistrovství světa v Agility 2012

Adresa:

Liberec, Jeronýmova 494/20

Termín: 4.10.2012 7.10.2012

4říj - 7říj celý den

Žánr: ostatní akceprohlídkasoutěžzdarma


Po úspěšném ME v agility, které v roce 2010 hostil atletický a fotbalový stadion v areálu Sport Parku Liberec, se čtvernozí závodníci se svými pány opět chystají na cestu do Liberce. O prvním říjnovém víkendu roku 2012 se totiž v Tipsport areně uskuteční Mistrovství světa v agility 2012.

Agility for fun! Agility je zábava!
To je slogan doprovázející agility od jeho vzniku a snad nejlépe vystihuje tento sport. Agility vzniklo v roce 1978 v Anglii, odkud se záhy rozšířilo do USA, Evropy i zbytku světa. Jako nový sport samozřejmě prodělalo a stále prodělává prudký vývoj s řadou změn. Ty nejviditelnější jsou především v rozdělení psů do velikostních kategorií. Nejprve běhali všichni psi na stejných překážkách. Již počátkem osmdesátých let byla vytvořena kategorie pro malé psy a později v devadesátých letech pak byli psi rozděleni dokonce do kategorií tří - Small, Medium a Large - a toto rozdělení trvá dodnes.

Agility se ale neustále mění díky tomu, že žádný závod není stejný. Princip tohoto sportu je založen na dokonalé ovladatelnosti psa, kterou prověřuje rozhodčí svým parkúrem, který se pro každý běh liší. A možností je nekonečně mnoho. Každý rozhodčí má pro stavbu parkúru k dispozici až 11 druhů překážek a prostor 20x40 metrů. Soutěžní trať musí mít délku 100 - 200 metrů a musí obsahovat celkem 15 až 20 překážek, z nichž minimálně 7 musí být skokových. Samotné rozmístění je však na uvážení rozhodčího. Ten v agility tedy nepůsobí pouze jako posuzovatel správnosti běhu, ale i jako tvůrce parkúru.

Každý běh je originál, proto každou trať musí rozhodčí nejprve postavit, většinou podle nákresu, který si předem připravil. Následuje prohlídka trati, kdy mají všichni soutěžící psovodi možnost přibližně 10 minut procházet parkúr a zkoušet si proběhnout jednotlivé pasáže. Samozřejmě bez psa. Po prohlídce již běhají jednotlivé týmy dle rozlosování. Nejdůležitější je zaběhnout trať bez chyby a v co nejkratším čase.

Česko patří ve světě agility stále spíše k menším zemím, za poslední roky jsme si už ale trochu zvykli, že se naše týmy z velkých akcí nevracejí bez medaile. Důkazem budiž tituly mistrů světa v jednotlivcích z roku 2007 či v družstvech z roku 2006. I v roce 2012 budou čeští reprezentanti bojovat o umístění na stupních vítězů. Pomoci jim k tomu může právě domácí prostředí liberecké arény.

Klub agility ČR
Kynologii a různým kynologickým aktivitám se v ČR věnuje více než 10.000 registrovaných. Agility je v současné době nejprogresivnější a nejrychleji se rozvíjející kynologické odvětví. V roce 2010 se soutěží průběžně účastnilo na 3000 psovodů.

První závod agility se v České republice konal v roce 1991, Klub agility České republiky byl založen v roce 1992. Počet členů stále roste - v roce 2000 měl Klub 400 členů, v roce 2010 dosáhl počet 1500 členů. Soutěží se ale mohou účastnit i nečlenové.

Ve vyspělých evropských zemích patří dnes agility k nejmasovějším psím sportům a například ve Finsku (5,5 milionů obyvatel) se agility věnuje okolo 10.000 psovodů.

Činnost Klubu je zaměřena na propagaci agility a na práci v oblastních skupinách, které soustřeďují zájemce o agility ze svého okolí. Klub každoročně pořádá Mistrovství České republiky v agility a Mistrovství mládeže v agility, kterého se mohou zúčastnit psi všech ras, s průkazem původu i bez něj (i kříženci). Chloubou českého agility je tradičně dobrá práce s mládeží, což se projevuje nejen množstvím mladých psovodů na českých závodech, ale i úspěchy na mezinárodních závodech v zahraničí, kde naše děti a junioři patří mezi nejúspěšnější.

Web pořadatele: www.klubagility.cz
Web akce: agility2012.cz

Vstupné

jednotlivé dny (bez určení místa)

středa 3. října 2012: 550 Kč
čtvrtek 4. října 2012: 375 Kč
pátek 5. října 2012: 375 Kč
sobota 6. října 2012: 375 Kč
neděle 7. října 2012: 500 Kč

vstupenka na celé MS (bez určení místa)
čtyřdenní vstupenka: 1000 Kč

děti do 100 cm (bez nároku na sedačku): zdarma

Předběžný časový program:
Středa 3. 10. 2012 - odpoledne schůzka teamleaderů, večer společenská večeře
Čtvrtek 4. 10. 2012 - dopoledne vet. přejímka, trénink, slavnostní zahájení, Jumping družstev LA
Pátek 5. 10. 2012 - Jumping družstev S/M, Agility družstev L/M
Sobota 6. 10. 2012 - jednotlivci Jumping S/M/L, Agility družstev SA
Neděle 7. 10. 2012 - jednotlivci Agility S/M/L, slavnostní ukončení

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mistrovství světa v...

Wellness Hotel BabylonLiberec (771 metrů)

Ypsilon Golf Resort LiberecLiberec (7.1 km)

Spa Resort Libverda - Villa FriedlandLázně Libverda (17.9 km)