Také letos v létě bude na zámku v Lomnici nad Popelkou pěkně živo. Až do 1. září v jeho vnitřních i venkovních prostorách proběhne už 8. ročním cyklu kulturních akcí Léto na zámku.

Tradičně se můžete těšit na bohatý program, ve kterém figurují zajímavé výstavy pro děti i dospělé (Svět kostiček® Petra Šimra s hernou, Iva Hüttnerová – Obrázky, výstava dobových pohlednic Hospůdky Českého ráje a Lomnicka, výstava ve sklepení zámku Petr Heber a Dominika Machatá – Objekty a miniatury, vernisáž se koná 13.7. od 14 hodin), loutkářské workshopy (3.7. a 7.8. od 14 hod.), loutkové pohádky (3.7., O Červené Karkulce, Divadlo Kozlík; 13.7., Hvězdné dálky, Ruda Hancvencl; 7.8., Čert to vzal, DS Čmukaři; 17.8., Malý, hubený a jednooký, Ruda Hancvencl), divadelní představení (Noc na Karlštejně, 27.6.), promenádní koncerty na nádvoří (10.7., manželé Fajtovi; 14.8., DH Javorka), nedělní koncerty na nádvoří, komentovaná prohlídka zámku a okolí (3.7. od 13 hod.), komentovaná prohlídka Po stopách lomnických hospůdek v centru města a pivovaru – Lomnické pivo (7.8. od 13 hod.), Zámecké letní kino (10.8. – 18.8.) aj. V provozu opět bude i Zámecká kavárnička (nápoje, kopečková zmrzlina aj.) s herními prvky pro děti na nádvoří, a to od 28.6. Přesné termíny akcí naleznete na plakátech nebo webu KIS www.kislomnice.cz. Zájemci se letos mohou zúčastnit i řemeslných workshopů v rámci 2. ročníku workshopu Tovaryšem čtvera řemesel. Oba projekty byly pro letošní rok podpořeny grantem Libereckého kraje.

Neváhejte a přijďte, zveme vás k příjemné letní návštěvě zámku. Pomozte nám, stejně jako před rokem, překonat předešlou letní návštěvnost této památky. Připomeňme si, že v roce 2018 Léto na zámku zaznamenalo návštěvnost více než 11248 osob. Podaří se nám ji letos i díky vám překonat?

Kulturní centra - Liberecký kraj Akce v obci Lomnice nad Popelkou

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Léto na zámku v...

Penzion Filip Železnice (6.9 km)

Hotel Filip Jičín (8.5 km)