Výstava představuje výtvarné práce Andrey Popprové.

Malířka a restaurátorka Andrea Popprová se již několik let věnuje psaní a ilustrování dětských knih a dělá tím radost dětem i rodičům. Výtvarné umění studovala na střední výtvarné škole na Hollarově náměstí v Praze a na AVU, obor grafika, malba a restaurování. Po ukončení studia se věnovala volné tvorbě, restaurování a tvorbě faksimilií středověkých rukopisů (Graduál mistra Václava pro Karlovu univerzitu, Šelemberská bible pro Strahovský klášter apod.). Má tři syny a život s nimi ji přivedl k tvorbě dětské ilustrace.
Spolupracuje s dětskými časopisy Sluníčko a Puntík, kde se pravidelně objevují její ilustrace, vystřihovánky, malované čtení, úkoly a tvoření.

První autorskou knihou, kterou napsala a ilustrovala je Tajemství permoníků. Následovala velmi oblíbená trilogie ze života tří sourozenců – Čekání na Vánoce, Jaro je tu! a Pavoučí prázdniny.

Na prázdninové výstavě v ambitu si můžete prohlédnout ilustrace z knih, zahrát si stínové divadlo, vyzkoušet si malované čtení, hledat ukryté obrázky a mnoho dalšího.
Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 27. 6. od 16.30 hodin, kde nám žáci dokské ZUŠ sehrají vystoupení Kramářské písně a autorka představí svou práci.

Po dobu trvání výstavy si můžete v muzejní knihovně zakoupit knihy Andrey Popprové za zvýhodněnou cenu.

Na další setkání s Andreou Popprovou vás zveme na Městské slavnosti do Památníku K. H. Máchy v Doksech 17. 8. 2019 od 12 – 18 hodin, kde bude beseda, autogramiáda a výtvarná dílna.

Mottem Andrey Popprové je: „Ve všech knížkách, jak psaných mojí rukou, tak i knížkách jiných autorů, je mojí snahou přiblížit dětem text s obrázky pro ně srozumitelným způsobem, tak aby se jim čtení knížek stalo radostí.“

Srdečně zveme děti i rodiče na hravou výstavu plnou krásných ilustrací radostného dětského světa.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pohádkové prázdniny...

Rezidence Morris - PihelČeská Lípa (3.6 km)

Villa ŠimákDoksy (12.6 km)

Ubytování u Máchova jezera - Apartmány Ludmila GrulišováDoksy (13.1 km)